СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



Скандал у Франції: провідного євро-скептика та популіста Марін Ле Пен профінансував Кремль!

23.11.2014 22:45:00
Автор: valeriy.drotenko 

 Французький он-лайн-часопис Mediapart викрив факт надання російським банком, що є близьким до Кремля, 9 мільйонів євро на підтримку французької право-екстремістської партії.

Виявляється, «Національний Фронт» (НФ) під проводом епатажної та харизматичної (особливо в очах французького охлосу) Марін Ле Пен, чия прихильність до путінської Росії є постійною, отримував фінансову підтримку Кремля. Як і французька компартія у минулому сторіччі. Подібне враження виникає після ознайомлення з публікацією розслідування від Mediapart, котре з’ясувало, що у вересні партія отримала позику (кредитну лінію) від такого собі Першого чесько-російського банку (FCRB) на суму 9 мільйонів євро, два з котрих уже було знято (використано).

Угода

Ця позика сама по собі не є незаконною – це ж не пожертва, відтак, не підпадає під обмеження та увагу французької Національної комісії з фінансування політиків, - однак її походження піднімає питання про втручання іноземних держав у політичне життя Франції -  адже FCRB є «де-факто у розпорядженні давнього кадрового державного банкіра» Росії Романа Якубовича Попова, запевняє Mediapart. Сайт нагадує про прецедент: колись, у 1990-х роках за отримання фіктивної позики від одного італійського банку керівництво Республіканської партії було звинувачене за «відмивання грошей» - справу підняли й розслідували аж 2004-го року, не зважаючи на давність.

Якщо НФ і мусив зробити вийняток у своєму принципі «надавай перевагу французькому»  (згідно з їхніми ж гаслами), то тільки тому, що французькі банки відмовили партії, тому вона, мовляв, мусила звернутися по допомогу до іспанських та американських банків. «Чи то банки стали такими боязкими після попереднього скандалу з передвиборчою кампанією Саркозі, чи то таке відношення у них лише до НФ – я не знаю», - пафосно відбріхується Марін Ле Пен на одному з ток-шоу в неділю. Наприкінці жовтня вона якось публічно поскаржилася (у інтерв’ю виданню «Нувель Обсерватьор», Обс) на неможливість отримати позику та про різні варіанти запасні варіанти, що партія розглядає, у тому числі й про російський. Інформація ж про отримання позики мала лишатися в секреті – тому НФ уже пригрозив Медіапарту судовим позовом.

Центральну роль у цій угоді відіграє депутат Європарламенту Жан-Люк Шафгаузер: будучи консультантом з європейської стратегії, він працював раніше на авіа-концерн Дасо; його політичнка зірка несподівано зійшла на останніх муніципальних виборах у Страсбурзі, а потім він взагалі виграв вибори до Європарламенту від округу Іль-де-Франс, по партійному списку НФ, котрий очолював близький радник Марін Ле Пен – Аймерік Шопрад (по праву руку від Ле Пен на фото). Здавна займаючи про-російську позицію, обоє були «спостерігачами» на так званому «референдумі» про відділення Криму, що його організували сепаратисти у березні, як і були помічені на листопадових «виборах» у Донецьку.

Марін Ле Пен, будучи давньою шанувальницею Путіна, часто  «гостює» в Москві відтоді як посіла чільне місце в НФ. Однак, увагу Медіапарт привернув один її візит, що трапився у лютому і котрий старанно приховується: тоді Шафгаузер познайомив її з упливовим російським націоналістом-депутатом Алєксандром Міхайловічем Бабаковим: радником Путіна, відповідальним за роботу з російськими організаціями за кордоном, котрому заборонили в’їзд до ЄС в рамках санкцій проти Росії за його діяльність в Україні. Під час цього візиту Марін Ле Пен, власне, й було особисто представлено Путіну.

Труба

 Також фігурує у звіті ім’я дуже близького очільникові Кремля олігарха, великого діяча на ниві російсько-французьких стосунків – Генадія Тимченка. Шостий за статками в країні, він контролює концерн-гігант Стройтрансгаз – головного акціонера FCRB. Віднедавна, Тимченка жалує французька влада – у липні 2013 йому вручили орден Почесного легіону, за «внесок в колекцію російського мистецтва Луру», однак, передусім, за його партнерство з французьким нафтовим гігантом «Тоталь» за видобуток газу на півострові Ямал. Не дивлячись на те, що він підпав під чергову хвилю американських санкцій як наближена до Путіна особа, його "європейські друзі" постаралися, щоб віддзеркалювальні санкції ЄС його не торкнулися. «Це – дуже поважна людина, й у свої шістдесят, якби він хотів зайнятися політикою, то він знайшов би інші, достойніші шляхи туди», - запевняє журналіста «Ліберасьйон» Павєл Чінскій, представник франко-російської торгівельно-промислової палати, де Тимченко очолює економічну раду.

Алексіс Прокоп’єв, французький політик російського походження, котрий намагається протистояти діям про-путінських мереж у Франції, бачить у наданні цієї позики підтвердження своїх підозр: «За ідеологійної близькістю до Путіна, котру демонструють декотрі французькі політики, є й прихований фінансовий чинник, котрим не можна нехтувати. Це актуалізує питання підйому націонал-путінізму в Європі».

*   *   *

Від редакції додам, що, не виключено, це розслідування матиме далекосяжні наслідки для поки що «глухої» позиції французького політикуму та ЗМІ по відношенню до російсько-українського конфлікту, як і змусить спецслужби країн Європи додатково активізуватися – оскільки є зайвим доказом активного втручання Росії у внутрішні справи як окремих країн-членів ЄС, так і на рівні загальноєвропейських інституцій.


Оригінал: Financement du Front national : Marine Le Pen en eau rouble
Рубрика(и): Санкції проти Росії , Російська пропаганда , Марін Ле Пен , Рука Росії

Санкції таки колються: Путінська верхівка сама себе поставила у безвихідь
Шестерні російської влади потихеньку заклинює (матеріал від Б... 06.10.2014 14:02:14
Для чого влаштовуються зовнішньополітичні форуми
Позавчорашній зовнішньополітичний форум у Берліні був генерат... 24.11.2014 22:45:38
Наступ на Донбасі "встане" Росії у посилення режиму санкцій
За лаштунками розрізнених повідомлень у західних медіа про су... 26.01.2015 10:18:59
Business Insider (United States, English) Мінфін Греції: "ЄС нас невірно зрозуміло" щодо російських санкцій
Якщо МЗС та міністр енергетики Греції можуть вільно розкидати... 29.01.2015 9:28:48
The American Interest (United States, English) Промислове виробництво Росії в 2015р. різко падатиме
Андерс Аслунд Санкції, падіння цін на нафту та невдала структ... 15.01.2015 0:00:00
Liechtensteiner Volksblatt (Liechtenstein, German) Хакери атакували веб-сайт німецького бундесканцлера
Веб-сайти федеральної канцлерші Німеччини Ангели Меркель та н... 07.01.2015 18:25:00
World Oil Online (United States, English) ОПЕК: Видобуток нафти не знизять навіть при ціні у 40 дол/барель
Дубай (Блумберґ) – Країни ОПЕК продовжують триматися свого рі... 14.12.2014 12:00:00
Reuters (United States, English) Російські військові кораблі увійшли на навчання в Ла-Манш
Ескадра російський військових кораблів увійшла в протоку Ла-М... 28.11.2014 12:19:59
The Huffington Post (United States, English) Латвія поділяє побоювання Грузії, однак розраховує лише на себе
Під час свого візиту до Грузії, латвійський Президент Андріс ... 26.11.2014 15:57:57



Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014