Автор:
valeriy.drotenko
Для чого влаштовуються зовнішньополітичні форуми
24.11.2014 22:45:38
Позавчорашній зовнішньополітичний форум у Берліні був генератором важливих (у т.ч. й для України) новин - зокрема, зустріч Моґеріні та Штайнмейера, під час якої було офіційно підтверджено спільний ЄС-івський незмінно жорсткий курс щодо Росії.
Однак, як свідчить інавгураційна промова Клауса Вемайєра - одного з голів Кьорберської фундації, котра, власне, і влаштовувала цей захід, - головною метою Берлінського форуму (як і, виявляється, Мюнхенського безпекового) є вироблення і удосконалення німецької зовнішньої політики; основна аудиторія та відвідувачі цих заходів є ... студенти - майбутні співробітники німецького МЗС, причому, на повних правах - з можливістю поставити питання, - як у кулуарах, так і під час панелей. З 6 хвилин інавгураційної промови, від котрих можна сміло відняти 1.5-2 на привітання, реверанси і розшаркування, близько 1.5 хвилини було витрачено на "постановку задачі" присутнім там спудеям, з зазначенням того, що "питання мають бути не нудними, актуальними і креативними".
Найближчий до цього аналогічний український захід, як мені бачиться, це - YES, але я не пригадую, щоб туди взагалі "пускали" студентів, і ще менш вірогідно - щоб на освітньо-виховальному вимірі того заходу робили акцент. Тим не менш, Україна (принаймні у тих періодах своєї історії, коли вона бувала більш-менш незалежна) завжди була, як мінімум, регіональною дипломатичною потугою (не кажучи вже про наш внесок у розбудову російської імперської дипломатичної машини, наслідки породілля якої нашими предками тепер доводиться "розгрібати" їхнім же нащадкам) - як на мене, подібна діяльність мала б неабиякий сенс.