Словацькі ЗМІ: Бандера "розділяє" українців
03.01.2014 8:21:00
Автор:
valeriy.drotenko
Під таким заголовком (але без лапок) опублікувала статтю словацька "Правда" за авторством Бориса Латти.
Попри те, що на рахунок першосічневої смолоскипної ходи навіть серед моїх чисельних (але ще обраховуваних) знайомих розгорілися дебати - щодо її доцільності по відношенню до вплутування туди Майдану, я не буду злорадствувати з недалекоглядності ВО "Свобода", котра в черговий раз ніби-то "підсунула свиню" Україні, і заодно - собі.
Мене більше турбує, що словаки не погребували цим приводом, щоб очорнюючи імідж українського націоналістичного руху кінця 1930-х - початку 1950-х років відволікти увагу від своєї власної ганебної про-фашистської минувшини. Адже, як відомо, словаки обіняли незалежність від Праги в обмін на статус німецького протекторату і глибокий колабораціонізм з гітлерівцями. Поруч із Росією, вони є тими небагатьма державами, котрим вигідний міф про "есесівців з тризубом на шевронах" та ніби-то "про-гітлерівськість" українського опору часів Другої Світової війни. Як кажуть, ніщо не робить нас такими чесними, як чужий злочин.
Вочевидь, словаки хочуть, щоб, коли в Україні з'явиться потужний голос та вплив на світовий медіа-простір, було згадано про їхній колабораціонізм у всій його красі.
До речі, попередня така словацька публікація стосувалася участі бойових загонів ОУН у придушенні т.зв. "Словацького повстання" - акції, котру (нічого тут не скажеш) далекоглядне тодішнє словацьке керівництво розпочало, щоб постати в очах Совєтів (котрі ось-ось неминуче мали б їх окупувати) як "соціалістична робітничо-селянська нація". Трюк вдався - з подачі та наполягання Сталіна, питання про словацький колабораціонізм всерйоз після того не піднімалося.
Нам слід також визначитися з тим, чиїм союзником наразі є як офіційна Братіслава, так і окремі суб'єкти словацького медійного простору: з одного боку, Гашпарович - мало не єдиний, до кого "лине" Янукович, з іншого - політика Братіслави щодо української меншини (корінної, між іншим) у Словаччині явно спрямована на її словакізацію, причому ведеться це з 1960-х років, за мовчазної згоди та заохочення Кремля, причому, як свідчить інтерв'ю з відомим україно-словакознавцем Юрієм Бачою, з набуттям Україною незалежності в 1991р. цей процес, здається, ще більше підсилився.
asdfads