"Я балотуюся", - говорить Кличко у Бекманна
13.12.2013 5:13:34
Автор:
Ярослава Келерман
Український боксер
Віталій Кличко буде балотуватися на
посаду президента. Фото: AFP
Гості "Бекманна" дискутують про рішення щодо напрямку, який вибере Україна. У той самий час Віталій Кличко оголошує, що він йде на президентські вибори.
Райнхольд Бекманн запросив поговорити про протести у Києві українсько-німецьку письменницю Катю Петровську, шефа закордонної комісії Європейського парламенту Ельмара Брока (від партії християнських демократів), голову фракції зелених у Європейському парламенті Ребекку Хармс, а також письменника Віктора Тимченка та закордонного кореспондента "Зюддейчецайтунг" Катрін Кальвайт.
Чемпіон та український опозиційний політик від партії УДАР Віталій Кличко мав пряме включення зі столиці Києва.
Привід для теми програми: від того часу, як Україна цілком несподівано відмовилася підписати угоду про асоціацію з ЄС, тиждень після того, як український президент Віктор Янукович побував у Росії, прозахідно налаштовані українці виходять на вулиці столиці Києва. Український уряд, не підписавши угоду, очевидно піддався російському тиску.
Ненадійний партнер у переговорах
Вибухонебезпечно: незадовго до початку програми український віце-прем"єр міністр Сергій Арбузов оголовив у Брюсселі, що Україна хоче підписати угоду вже у 2014 році.
Ельмар Брок засумнівався у надійності українського партнера. "Ніхто не знає, чи те, що вони говорять, залишиться дійсним у наступний момент", сказав він. Євродепутат не вірить, що демонстранти здадуться. "Я вважаю, що дух свободи не можна буде більше придушити".
Українсько-німецька письменниця Катя Петровська погодилася з ним, причім редактор Катрін Кальвайт додала, що "що значущість Кличка в Україні є нижчою, ніж на Заході".
Після цього у прямому включенні з Києва з"явився опозиційний політик Віталій Кличко, якого знають як атлетичного, безкомпромісного та розумного боксера. Його можна було побачити вбраного у пуховик з хутряним каптуром на фоні Майдану, де саме співалися пісні і проголошувалися промови. Саме на тій площі, яка є центром протестів.
"Мойн, мойн"* з Києва
"Мойн, мойн", сказав богатир, у першу чергу вітаючись із Гамбургом, де записується "Бекманн". "Усі демонструють за Європу і права людини", констатував Кличко і далі підтвердив, що присутні на Майдані не боялися: "Побиття студентів спецпідрозділами міліції стали каталізатором. Це нас додатково змотивувало".
800 тисяч мітингувальників були на вулицях Києва. Тоді Кличко оголосив три вимоги: звільнення ув"язнених демонстрантів, покарання винних у побитті та відставка уряду на чолі з Президентом.
Стосовно інформації, що Україна знову готова до підписання угоди про асоціацію з ЄС, Кличко зазначив: "Наш президент робив подібні обіцянки вже десятки разі протягом останніх трьох років і нічого не відбулося. Замість цього він вилітає до Моски, щоб провести розмови щодо Митного Союзу".
"Я буду балотуватися в президенти"
Райнхольд Бекманн запитав, чи Кличко має намір балотуватися на посаду президента на наступних виборах. "Україна близька моєму серцю і я буду балотуватися", відповів Кличко. Україна має стати європейською країною, де кожен українець матиме майбутнє.
"Польща та Чехословаччина мали подібні вихідні умови як ми, а зараз вони члени європейської сім"ї". Бекманн також запитав, чи Кличко боїться, що з ним може щось трапитися під час протестів. "Треба боротися за власне бачення, за мрію, за свою країну", встиг підсумувати Кличко перед тим, як його запросили до слова на Майдані.
Дискусія набула нової динаміки завдяки редактору Кальвайт та європолітику Ельмарові Броку. У той час, коли Брок енергійно висловлювався за звільнення ув"язненої по політичних мотивах у 2011 році колишньої прем"єр міністр України, Юлії Тимошенко, Кальвайт відхилялася більше чи менше від теми: "Уся історія роздмухана, Тимошенко знають, в основному, на Заході".
"Антипутінські протести і корумпований уряд"
Цікавою була також точка зору емоційної письменниці Каті Петровської, яка згадала, що протести не є винятково протестами опозиції. "Громадяни на майдані не відчувають, що їх представляють опозиційні партії. Демонстранти просто проти Путіна і корумпованої влади".
З нею погодився колега по перу Віктор Тимченко. "Корумпованість уряду та відсутність чесності є традиційною для України. Після Оранжевої революції 2004 року просто змінилися еліти. Так це було тоді. Діти платять за свої університетські дипломи пачками доларових купюр".
Усі присутні однак погодилися, що особливо молоді українці показали, що для них чітким політичним напрямком є орієнтація на захід.
*форма привітання, що вживається в північнонімецьких діалектах.