СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       У Києві майорять і прапори бандерівців. Захід опускає очі, Росії це на руку.

06.12.2013 16:36:00
Автор: valeriy.drotenko 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Багато журналістів, котрі приїдуть до Києва, бачать ці прапори вперше у житті. Дев'ять років тому, під час помаранчової революції, їх було всього декілька. Тепер вони заповнили вулиці українських міст. "Бандерівці" складають одну з трьох головних частин опозиції, а Захід не знає, що з цим робити.

Це була трохи дивна зустріч. Шеф німецької дипломатії Ґвідо Вестервелле пізно ввечері в середу, як перший високий представник Заходу, зустрівся з вождями української революції, спрямованої проти влади Миколи Азарова і президента Віктора Януковича.

Замість звичного "революційного тріумвірату" там було тільки два опозиційні лідери: Арсеній Яценюк з "Батьківщини" та Віталій Кличко, шеф партії "Удар". Замість Олега Тягнибока за стіл з Вестервелле сів брат Кличка Володимир.

"Вестервелле просто відмовився зустрічатися з Тягнибоком", - такою була інформація з дипломатичного джерела. Згідно неї, німецький міністр закордонних справ постарався зробити все, щоб не з'явитись в жодному кадрі з лідером націоналістичної партії "Свобода" .

Спадкоємці націоналістичних традицій

Причиною є репутація  партії "Свобода" як ультранаціоналістичної, антисемітської і екстремно правої групи, котра безпосередньо нав'язана на традиції Української Повстанської Армії (УПА). В Чеській республіці її членів називають подекуди зневажливо "бандерівцями", згідно прізвища лідера УПА, Степана Бандери.

Під час другої світової війни УПА боролась за незалежність України, після поразки Гітлера старалась витягнути країну з-під впливу Радянського Союзу. Її спротив закінчився аж в 1959му році, коли в німецькому екзилі Бандера був вбитий радянським таємним агентом.

Радянська пропаганда описувала Бандеру, як прямого союзника нацистів, що згідно з ідеями партії не було правдою, але за десятки років радянського панства на Україні це вжилось. Бандерівцям також нашкодило брутальні методи війни з поляками і "Совітами" та вбивства цивілістів.

З іншої сторони мова йшла про вельми самовідданих патріотів, котрі не переставали воювати за вільну і незалежну державу  і в здавалось, безвихідній реальності наприкінці другої світової війни.

З антисемитів стали виключно націоналістами

Сама партія Свобода, котра виникла на Заході України вже в дев'яностих роках, була справді довгі роки екстремально радикальною. Проте, з приходом нового керівництва на чолі з Олегом Тягнибоком вона відмовилась від найспірніших гасел.

"Партія відійшла від програмного антисемітизму і расизму і прямує до історичної справделивості (реабілітації УПА, визнання факту голодомору 30их років, як геноциду), заборони комуністичної ідеології, президентську систему, антиросійські гасла, питання охорони прав українців в народно-культурній сфері", відзначив у своїй розмові Мартін Лариш з чеської Асоціації з міжнародних питань.

Люди з партії "Свобода", дуже популярні на проєвропейськи орієнтованому Заході України, є найбойовнішою і найактивнішою складом демонстрації на площі Незалежності і Хрещатиком. Їхні прибічники творять основу "твердого ядра" демонструючих, котрі проводять ночі в наметах і практично не покидають площу.

"Усіх вас закриємо!"

Сам Тягнибок є дуже харизматичний оратор, і в багатьох речах перевершує попередню королеву трибун Юлію Тимошенко. Проблемою є радикальність Тягнибока, котру він не полишає ані в хвилини, коли є потрібне протилежне.

Коли у вівторок опозиція спробувала перетягнути на свою сторону частину депутатів, для того, щоб скинути кабінет Миколи Азаров, Тягнибок виголосив промову, котра збентежила і відрадила потенційних перебіжчиків. "Ви всі, хто тут сидить, маєте сидіти за ґратами, і ви туди підете! Нікуди не сховаєтесь, нікуди від нас не втечете!" Це, звичайно, не ті слова, якими частину провладних депутатів можна було переконати до співпраці.

Тягнибок і його партія також найбільше говорять про те, що протести на київських вулицях мусять перерости у революцію. Проте це і є те, що Захід, котрий закликає до спокійного вирішення кризи в Україні не може і не хоче підтримувати.

Чорно-червоні стяги на площі Незалежності є для Заходу проблемою. Для української влади і Росії являють собою бажану можливість зобразити українську революцію в поганому світлі. Проте фактом є те, що без Заходу України і партії "Свобода" проєвропейські демонстрації українців вже би давно перестали бути такими інтенсивними.

Любош Палата, iDnes.cz 


Оригінал: V Kyjevě vlají i vlajky banderovců. Západ klopí oči, Rusku se to hodí
Рубрика(и): Євромайдан , Олег Тягнибок

Українське громадянське суспільство в очах Заходу: відчутне, але невидиме
Як відомо Євро-Майданівській спільноті, громадські організаці... 21.12.2013 0:10:24
Побиття Чорновіл: Захарченкові не позаздриш...
Саме таке спадає на думку після "розгрібання" сьогоднішніх пу... 25.12.2013 21:03:20
Чи розстрілювала «Альфа» Майдан насправді?
Зустрівши на «Правді» коротку згадку про опублікований на аме... 01.04.2014 12:07:15
Туніс: зміни без змін
Перекладач статті, котру пропоновано Вашій увазі нижче, уже б... 01.04.2014 14:14:56
The Huffington Post (United States, English) Американський блогер "радить" українцям відмовитися від козацької спадщини
Американський блогер "широкого профілю" з російським прізвище... 25.11.2014 21:15:41
Basler Zeitung (Switzerland, German) Бубку "трясе" під час взяття чергової висоти
Низка швейцарських газет описують коротку історію спортивного... 07.03.2014 7:14:00
Stern (Germany, German) США вводять санкції проти Росії
Як оголосив Президент Барак Обама, санкції торкнуться "тих, х... 06.03.2014 15:36:45
Rhein Main Presse (Germany, German) ЄС заморожує рахунки Януковича
ЄС блокує рахунки Януковича та ще 17 пов'язаних осіб. Відпові... 06.03.2014 7:15:00
Neue Ruhr Zeitung (Germany, German) Росія продовжує розгортатися - Захід погрожує санкціями
У розпал Кримської кризи два російських військових корабля - ... 04.03.2014 8:13:18
Groene Amsterdammer, De (Netherlands, Dutch) Українські демонстранти розчаровуються в ЄС
Обкладинка останнього числа газети "Груне Амстердамер" (Зелен... 12.02.2014 2:00:00Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014