СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Протести: український уряд погрожує демонстрантам покаранням

04.12.2013 13:04:21
Автор: Світлана Тараненко 

  У середу демонстранти знову спробували заблокувати вулиці, що ведуть до урядових будівель.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кордон міліції блокує прохід до урядових будівель: у середу демонстранти знову спробували заблокувати вулиці, що ведуть до них.

Чіткі слова українського голови уряду: хто порушує Конституцію, буде притягнутий до відповідальності, погрожує Азаров демонстрантам. Вони спробували перешкодити засіданню кабінета.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров пригрозив демонстрантам штрафами у середу. Хто порушує Конституцію або закони держави, буде притягнутий до відповідальності, сказав Азаров у середу у прямій трансляції засідання кабінету міністрів. Одночасно він закликав усі політичні сили до того, щоб запобігти подальшій ескалації протестів, що тривають вже кілька днів поспіль. Уряд продемонстрував толерантність та готовність до діалогу.

Демонстранти спробували заблокувати вхід до будівлі парламенту у столиці. Міліція оточила вулиці автобусами та посприяла тому, щоб міністри могли взяти участь у засіданні, повідомив один із прес-секретарів уряду. На початку тижня тисячі демонстрантів перекрили урядовим службовцям дорогу до парламенту.

Тим часом президент Янукович перебуває у Китаї: першою зупинкою його державного візиту стало місто Ксі'ан, що знаходиться на заході країни. Там він мав підписати економічну угоду.

Вестервелле летить в Україну для проведення розмов

Залишається незрозумілим, чи ситуація в Україні буде згадана протягом розмов Януковича в Китаї. На комуністичне керівництво у Пекіні подібні протести діють, як червоний колір на бика. Одночасно Китай дотримується суворої зовнішньополітичної лінії, що полягає у невтручанні у внутрішні справи інших держав. Беручи до уваги складну кон'юнктуру в Україні, Янукович міг би зробити ставку на економічну підтримку Китаю.

Після деякої затримки німецький міністр закордонних справ Гвідо Вестервелле таки поїде до України: у найближчі дні Вестервелле полетить до Києва, щоб взяти участь у засіданні міністрів Організації Безпеки і Співробітництва в Європі (ОБСЄ), зазначив він у Брюсселі при нагоді зустрічі з представником НАТО. Ще вчора візит не був підтверджений, бо ситуація в Україні була незрозумілою.

Те, що ми спостерігаємо в Україні, це у найвищою мірою європейська справа”,- сказав Вестервелле. “Помітно, що Україна перебуває в епіцентрі внутрішньої дискусії. І тут Європа має втрутитися, бо йдеться також про Європу”. В Києві будуть проводитися “білатеральні розмови”. Деталей він не повідомив.

Рада Європи планує провести в Україні розслідування

Проводити розслідування буде Рада Європи. Генеральний секретар Торбйорн Ягланд мав намір відвідати для цього Київ у середу та між іншим зустрітися з головою уряду Миколою Азаровим та головами парламентських партій. Метою візиту є зменшення напруги у країні-члені Ради Європи та перевірка того, чи можливим є діалог, повідомляє Рада Європи у Страсбурзі.

Протести, що тривають вже другий тиждень, скеровані проти уряду держави. Він несподівано відвернувся від ЄС під російським тиском та відмовився поставити підпис під угодою про асоціацію. В неділю на вулиці вийшло 350.000 осіб. Дійшло до сутичок з міліцією.

Прозахідна опозиція зазнала у вівторок поразки у справі висловлення вотуму недовіри прем'єрові Азарову. Таким чином, найближча довірена особа президента Януковича залишається у своєму кріслі, не зважаючи на масові протести. Опозиційні політики та чемпіон з боксу Віталій Кличко говорять про розчарування. Але протести будуть продовжуватися. Метою є дострокові парламентські та президентські вибори.

 


Оригінал: Proteste: Ukrainische Regierung droht Demonstranten mit Strafen
Рубрика(и): Євромайдан

Українське громадянське суспільство в очах Заходу: відчутне, але невидиме
Як відомо Євро-Майданівській спільноті, громадські організаці... 21.12.2013 0:10:24
Побиття Чорновіл: Захарченкові не позаздриш...
Саме таке спадає на думку після "розгрібання" сьогоднішніх пу... 25.12.2013 21:03:20
Чи розстрілювала «Альфа» Майдан насправді?
Зустрівши на «Правді» коротку згадку про опублікований на аме... 01.04.2014 12:07:15
Туніс: зміни без змін
Перекладач статті, котру пропоновано Вашій увазі нижче, уже б... 01.04.2014 14:14:56
The Huffington Post (United States, English) Американський блогер "радить" українцям відмовитися від козацької спадщини
Американський блогер "широкого профілю" з російським прізвище... 25.11.2014 21:15:41
Basler Zeitung (Switzerland, German) Бубку "трясе" під час взяття чергової висоти
Низка швейцарських газет описують коротку історію спортивного... 07.03.2014 7:14:00
Stern (Germany, German) США вводять санкції проти Росії
Як оголосив Президент Барак Обама, санкції торкнуться "тих, х... 06.03.2014 15:36:45
Rhein Main Presse (Germany, German) ЄС заморожує рахунки Януковича
ЄС блокує рахунки Януковича та ще 17 пов'язаних осіб. Відпові... 06.03.2014 7:15:00
Neue Ruhr Zeitung (Germany, German) Росія продовжує розгортатися - Захід погрожує санкціями
У розпал Кримської кризи два російських військових корабля - ... 04.03.2014 8:13:18
Groene Amsterdammer, De (Netherlands, Dutch) Українські демонстранти розчаровуються в ЄС
Обкладинка останнього числа газети "Груне Амстердамер" (Зелен... 12.02.2014 2:00:00Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014