СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



Путін і страх перед пожежею

04.12.2013 0:01:00
Автор: Світлана Тараненко 

 
Він не має нічого проти проєвропейських протестів у Києві: президент Росії Володимир Путін на зустрічі зі своїм вірменським колегою Сержем Саргсяном у Єревані
 
Він не має нічого проти проєвропейських протестів у Києві: президент Росії Володимир Путін на зустрічі з своїм вірменським колегою Сержем Саргсяном у Єревані
 
Симпатія на Заході, страх у Росії: проєвропейські демонстрації в Україні ще раз розколюють табір. Що виявиться, якщо поглянути на протести через російські окуляри?
 
В Західній Європі до українських протестів ставляться з симпатією. Російський уряд натомість стурбовано спостерігає за рухом спротиву. Кремль не сприймає не тільки вимог проєвропейських демонстрантів. Він боїться, що рух перекинеться на схід і вдихне нове життя у російську опозицію. У цьому відношенні картини з київського Майдану (площі Незалежності) викликають захоплення. Ось погляд на протести в Україні через російські окуляри:
 
- Телебачення контрольоване Кремлем
 
“Революція - справа коштовна”. Це мотто звучить у репортажах телевізійних каналів, що контролюються Кремлем. Журналісти представляють масові протести в Києві як результат роботи багатих іноземців, що втручаються у внутрішні справи країни. Канал "НТВ" зазначає, що багато протестуючих прибуло з-поза столиці. Це “професійні революціонери, робота яких полягає у підбуренні мас”. Телеканал "Росія" повідомляє, що українська опозиція отримала фінансову та професійну підтримку з-за кордону, яка часом надавалася за посередництвом “на перший погляд некривдних” позаурядових організацій, частково ж безпосередньо посольством США.
 
"Росія" показала в ефірі одного чоловіка, якому буцімто обіцяно гроші за участь у протестах. Російському каналу інтерв'ю передали українські колеги. Повна ж його версія звучить інакше: чоловік нарікає, що йому не заплатили - але йдеться не про опозицію, а про участь в демонстрації на підтримку президента Віктора Януковича і його рішення про зближення з Росією.
 
- Російська опозиція
 
Російська опозиція вивела на вулиці людей в кінці 2011 року після ймовірно маніпульованих парламентських виборів. Але від часу повернення Путіна до Кремля її вплив зник. З тим більшим зацікавленням - та частково сумом - стежать критики Кремля за подіями в Україні. "Заспокойтеся, імперіалісти”,- пише, наприклад, економіст і критик уряду Володимир Мілов, “ваша імперія давно зазнала геополітичної катастрофи і від сьогодні назавжди задрімає”. Шаховий чемпіон Гарі Каспаров вважає, що Путін справді стурбований ситуацією в Україні: “Диктатори бояться свободи біля їхніх кордонів”.
 
Опозиція у Росії потерпає від суворого закону про зібрання. Протестуючі караються високими грошовими штрафами, а понад 20 учасникам демонстрації проти Путіна у травні 2012 року загрожує ув'язнення, бо під час протесту було застосовано силу. В Києві “проводиться розслідування проти спецпідрозділів міліції, а у нас є тільки невинні, що вже рік перебувають за гратами”, - пише критик Кремля Олексій Навальний. Він натякає на те, що після насильницьких дій міліції проти демонстрантів президент Янукович вибачився і оголосив, що винних покарають.
 
- Оранжева революція
 
Теперішня думка Росії на події в Україні сформована на основі спогадів про 2004 рік. Тоді масові протести призвели до того, що вибори президента, на яких ймовірно мали місце фальсифікації, було анульовано. Таким чином дорога у Києві звільнилася для прозахідних реморматорів. Тоді Кремль був шокований. І вже тоді Путін вбачав в Оранжевій революції змову Заходу, що мав на меті входження у традиційно для Москви сферу впливу і витіснення звідти Росії.
 
Реакцією Путіна стало загострення контролю над політичним життям Росії. Він ввів, між іншим, обмеження для позаурядових організацій, в яких він вбачає інструмент впливу Заходу. Такої самої риторики дотримуються й державні засоби масової інформації.
 
Деякі росіяни вже знайшли мотив для уявного впливу Заходу: Європа завдає удару, бо Янукович відмовився від угоди про асоціацію з ЄС задля повернення вбік Росії. Тому м'який вплив ЄС в Україні перетворився на сильний тиск, говорить депутат Сергій Железняк.


Оригінал: Putin und die Angst vor dem Flächenbrand
Рубрика(и): Євромайдан

Українське громадянське суспільство в очах Заходу: відчутне, але невидиме
Як відомо Євро-Майданівській спільноті, громадські організаці... 21.12.2013 0:10:24
Побиття Чорновіл: Захарченкові не позаздриш...
Саме таке спадає на думку після "розгрібання" сьогоднішніх пу... 25.12.2013 21:03:20
Чи розстрілювала «Альфа» Майдан насправді?
Зустрівши на «Правді» коротку згадку про опублікований на аме... 01.04.2014 12:07:15
Туніс: зміни без змін
Перекладач статті, котру пропоновано Вашій увазі нижче, уже б... 01.04.2014 14:14:56
The Huffington Post (United States, English) Американський блогер "радить" українцям відмовитися від козацької спадщини
Американський блогер "широкого профілю" з російським прізвище... 25.11.2014 21:15:41
Basler Zeitung (Switzerland, German) Бубку "трясе" під час взяття чергової висоти
Низка швейцарських газет описують коротку історію спортивного... 07.03.2014 7:14:00
Stern (Germany, German) США вводять санкції проти Росії
Як оголосив Президент Барак Обама, санкції торкнуться "тих, х... 06.03.2014 15:36:45
Rhein Main Presse (Germany, German) ЄС заморожує рахунки Януковича
ЄС блокує рахунки Януковича та ще 17 пов'язаних осіб. Відпові... 06.03.2014 7:15:00
Neue Ruhr Zeitung (Germany, German) Росія продовжує розгортатися - Захід погрожує санкціями
У розпал Кримської кризи два російських військових корабля - ... 04.03.2014 8:13:18
Groene Amsterdammer, De (Netherlands, Dutch) Українські демонстранти розчаровуються в ЄС
Обкладинка останнього числа газети "Груне Амстердамер" (Зелен... 12.02.2014 2:00:00



Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014