СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Християнські демократи Нідерландів нарешті підтримають Асоціацію з Україною

23.05.2017 20:44:00
Автор: Валерій Дротенко 

Перетворити мафіозну країну на стабільного сусіда

Саме під таким гаслом найбільша з парламантських фракцій у Нідерландах з-поміж тих, що тривалий час опиралися підписанню Угоди про Асоціацію з Україною, нарешті знайшла елегантне пояснення пом'якшенню власної позиції щодо ратифікації цієї Угоди країною: мовляв, Україна є "мафіозною країною, і сусідство з подібною політією рано чи пізно призводить до ураження мафіозними явищами інших країн поблизу, а от угода про асоціацію дозволить Україні подолати ці ганебні явища".

Християнські демократи (CDA) майже від самого початку парламентських дебатів щодо ратифікації Угоди зайняли ворожу щодо цього документу позицію - у статті голандської "Фолкскрант" наводиться передісторія взаємних звинувачень у "брехні громадянам та виборцям", що ними рясно поливали бідолашного прем'єр-міністра країни Рютте: зокрема, серед аргументів фігурувало, що "сам Президент Порошенко ніби-то в кулуарних розмовах чесно й відкрито заявляв, що справжня й кінцева мета його країни - це повноцінне членство в ЄС, а не якась там Асоціація, котра є лише приводом для поступового розширення членства, а це вже виходить за рамки того, що намагався "продати" усім Рютте".

Більш детальний аналіз міжфракційного протистояння у цій справі занурить нашого читача у брудні й складні для непосвяченого нутрощі нідерландської політики, але поміж рядків вимальовується інша, справжня причина виникнення проблеми з ратифікацією цієї угоди в Нідерландах - це панування про-російського бачення, тривало й дбайливо формованого в тамтешніх ЗМІ. Як відомо, громадська думка є доволі інертною та змінюється дуже поволі; з іншого боку, у конкурентній боротьбі політики (не лише в нашій країні) не гребують нічим - у т.ч. це демонструється й прикладом голландської CDA, - принаймні, допоки відчувають, що їхній виборець (у т.ч. й потенційний) перебуває в омані та дезорієнтованості.

Хай там як, добре, що, нарешті, в Нідерландах віднайшовся природній (а не примусовий) консенсус щодо цього важливого для України питання. Але то було надто довго - жодна інша країна ЄС так довго не марудила це питання. 


Оригінал: Met CDA is er nu voldoende steun voor Oekraïneverdrag: 'Van maffia-staat stabiele buurman maken'
Рубрика(и): Угода про Асоціацію , Нідерланди

Нідерланди: Брак знання Росії нам тепер дорого обходиться
Славіст із університету Лейден, Шенг Схейнен, пише у своїй ст... 04.04.2014 12:23:10
De Telegraaf (Netherlands, Dutch) У Нідерландах заморожено 380 млн. євро активів Януковича і соратників
Минулого року в Нідерландах перебувало до 375 млн. євро актив... 06.06.2017 15:40:31
24 часа (Bulgaria, Bulgarian) Болгарія схвалила проект Асоціації України з ЄС
Одним з перших уряд Болгарії схвалив у середу проект Угоди мі... 27.11.2013 20:16:38
Foreign Policy (United States, English) Чемодан без ручки
Саме так називається найоб’єктивніша стаття, котра свідчить, ... 26.11.2013 23:32:28
Aargauer Zeitung (Switzerland, German) Азаров: Україна твердо тримається курсу на Євро-інтеграцію
Швейцарська преса, (як і швейцарський уряд, що розраховує на ... 27.11.2013 15:31:59
Berliner Morgenpost (Germany, German) Ющенко: Росія хоче зробити нас колонією
Інтерв'ю ВАЮ, котре він дав німецькій "Ді Вельт" у особі Ґерг... 27.11.2013 5:58:04Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014