СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       "Експресо" з Януковичем

19.04.2012 9:55:01
Автор: Валерій Дротенко 

Передмова

Голандський "письменник, кавоман і фантаст" Ернест ван дер Кваст веде популярний блог, всі дописи котрого починаютьс зі слів "Еспресо з...", і серед недавніх його "гостей" були король Іспанії Хуан Карлос, сирійський диктатор Башар аль Асад, прем'єр-міністр Нідерландів Де Рюте, тощо.

Сьогоднішнє "еспресо" було "удостоєне" візитом чинного Президента України Віктора Януковича. Стиль і якість блогу гідні, щонайменше, "Обком.Нет", тому подаємо літературний переклад.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото: Андрій Мосієнко / AP

"І сліпі включно"

Український президент Віктор Янукович стверджує, що його книжки є бестселерами, у той час, коли книгарні не взмозі їх розпродати і задарма. "Брехня", - відказує на це Янукович. "Минулого року я заробив 16,4 млн. гривень тільки на роялті за ці книжки.", - і робить ковток еспресо. "Це приблизно 1,5 млн. ваших євро". Однак, за словами письменника Василя Шкляра, подібний заробіток на роялті в за нинішніх умов на книжковому ринку країни можливий "лише якщо кожен українець, з дітьми, старенькими і сліпими включно", придбає по два екземпляри тієї книжки. У відповідь на цю інформацію український президент деякий час розмірковує. Потім питає: "А хто такий цей Василь Шкляр? Я про нього ніколи навіть не чув", - і допива своє еспресо, - "Це, 100%-во, ще один з когорти недобитих зубрів письменництва, що не знає навіть про існування електронних книжок".

Український президент не вважається, м'яко кажучи, майстром слова. При заповненні графи "Вчений ступінь" він сплутав подвоєння у слові "професор", а також нещодавно хвалив місто Львів за "унікальний геноцид", маючи на увазі "генофонд". "Це такий новий правопис", - пояснює ці випадки Янукович. "А можна мнє єщьо експресо?", - питає. Еспресо, поправляю його. "Ета я так гаварю, експресо", - наполягає пан Янукович. Чи правда, що пана Президента у його країні звинувачують у корупції? "Ще один важкий термін", - зізнається Янукович. "Але колишня прем'єрка Юлія Тимошенко зможе написати його правильно із заплющеними очима". 

Післямова 

Для тих, "хто в танку", повідомляємо, що це - удаване інтерв'ю. А ми, зі свого боку, маючи усталену (і підтверджену численними "ляпами" в голандськомовній пресі) думку щодо обізнаності відповідної аудиторії (себто, голандців та фламандців) з нюансами ситуації в нашій країні, маємо констатувати нечуваний стрибок уперед, навіть якщо він не виявиться тенденційним.


Оригінал: Ernest van der Kwast: Espresso met Viktor Janoekovitsj
Рубрика(и): Проффесор

Die Zeit (Germany, German) До Януковича так нічого й не дійшло
Депутатка німецького Бундестаґу Віола фон Крамон дала інтерв’... 26.05.2012 7:00:51
Neue Zürcher Zeitung (Switzerland, German) Андрій Курков для NZZ: "Народ тільки заважатиме"
Андрію Куркову надали шпальту в сьогоднішній NZZ - там він зм... 13.05.2012 14:02:00
Yam (Moldova, Romanian) Видавництво, що купило права на книги Януковича, згоріло
З посиланням на повідомлення, залишене Володимиром Ар'євим на... 15.04.2012 19:10:12
Yam (Moldova, Romanian) Янукович має талант (до танцю, зокрема)
Румунський часопис "Адеверул" відзначив танцівницькі чеснота ... 05.04.2012 16:00:32
Rzeczpospolita (Poland, Polish) Великі кінематографічні плани молодшого Януковича
Віктор Янукович молодший бажає покерувати українською кінемат... 09.01.2012 1:20:00Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014