СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Загадковий чартер

17.04.2012 8:34:00
Автор: Валерій Дротенко 

Кореспондент "Штутґартер Цайтунг" Крістіан Ґотчальк провів власне розслідування щодо відповідності дійсності піднятого у медіа шуму довкола ніби-то збройного вантажу Atlantic Cruiser, що ніби-то призначався для диктаторського сирійського режиму Башара Асада.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Саме це судно опинилося у центрі медійного шуму. Фото: dapd

Ситуація ускладнюється тим, що судновласник віддав судно у чартерний фрахт, тому в Емдені, де знаходиться офіс судновласника "Бокштіґель", в основному, відмовчуються.

На відміну від німців, керівник фрахутвальника - одеської судноплавної компанії "White Wale Shipping", Олександр Варваренко куди охочіше відповідав на пов'язані з вантажем і рейсом питання. На запевнення менеджера, на борту 6200-тонника знаходяться виключно цивільні вантажі - гірничо-рудне обладнання, призначення якого - порти Сирії, Туреччини та Чорногорії.

Шум навколо судна піднявся завдяки зусиллям активістів, що особливо активно виступають проти режиму Асада: комусь із них стало відомо, що судно заходило до Джібуті. Однак, як заявив Варваренко, у Джібуті мало місце лише вивантаження, нічого навзамін на борт не довантажувалося, основне ж завантаження відбулося у індійському Мумбаї (колишній Бомбей -  ред.).

Якщо вже на те пішло, то ані судновласники, ані навіть капітан судна достеменно не знає, що знаходиться на борту - всі контейнери потрапляють на борт уже вкомплектованими й опломбованими, і порушення пломбування загрожує перевізникові штрафами, скаргами й втратою репутації; це турбота органів митного контролю портів контролювати законність вантажу, перевізник же приймає на віру дані коносаментів (вантажна декларація -  ред.).

Трохи пізніше, судновласник таки надав інформацію, що перегукується з заявам Варваренка. Чи відповідає ці інформація дійсності, буде підтверджено після проходження судном митного контролю у першому порту, до якого воно зайде, - вірогідно, це буде турецький Іскендерун.


Оригінал: Syrien: Rätselraten um die Fracht
Рубрика(и): Судноплавство , Atlantic Cruiser

Kol Israel - Reshet Beth רשת ב׳ (Israel, Hebrew) Atlantic Cruiser на попередньому догляді у Туреччині
Тоді як судновласник і фрахтувальник судна Atlantic Cruiser н... 18.04.2012 23:27:00
Westdeutsche Allgemeine Zeitung (Germany, German) Німецьке судно з іранською зброєю заарештовано біля узбережжя Сирії
Згідно з новиною, неподалік сирійського порту Тартус було зуп... 14.04.2012 12:37:35
TradeWinds (Norway, English) Балкер заарештовано через смерть на борту
Балкер "Кейп Мельбурн", що належить українському судновласник... 12.12.2011 9:32:28Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014