СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Національне питання (Молдова)

30.03.2012 10:50:25
Автор: Валерій Дротенко 

Професор Університету Отава, автор працю з соціології та психології, молдаванин Ліліан Неґуре змальовує у власному блозі нинішню ситуацію з національними меншинами у Республіці Молдова.

Однією з головних тез допису є, зокрема, узагальнення, що національні меншини, попри різний етнічний склад, становлять монокультурний блок - і українці, і євреї, і болгари, і  ґаґаузи, і (насправді, нечисленні, якщо відняти зрусифікованих українців) етнічні росіяни об'єднані за однією суттєвою ознакою - російськомовністю. На думку професора, варто змінити політику у відношенні меншин, стимулюючи їх до сильнішою мовно-етнічної самоідентифікації, де-радянизуючи цей моноліт, котрий є, поки що і на жаль, потужною електоральною базою консервативних і реакційних політичних сил, котрі гальмують модернізацію нашого південно-західного сусіда.

Україна, чия діаспора є, фактично, найрепрезентованішою у сучасній Молдові, мала б неабияк сприяти цьому процесові. Наразі ж, ми самі маємо подібні з проблеми з нашою "російсько-", а точніше,  "радянсько-"мовною (і радянсько-мислячою масою). Тим не менш, варто завжди тримати в голові цю перспективу і те, що можливість скористатися нею є, принаймні, поки що.


Оригінал: Chestiunea națională
Рубрика(и): Нац. меншини

Схожі публікації (1):
Il Giornale (Italy, Italian) Італійці Криму теж потерпали від Сталіна
Італійська громада Криму просить підтримку в уряду Монті у на... 18.05.2012 9:20:00Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014