СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Про публікацію "повного списку злочинів Тимошенко"

27.01.2012 1:01:00
Автор: Валерій Дротенко 

Автор(и) оригіналу: Maria Ivanova

Не так давно створена новинна аґенція Worldwide News Ukraine, котра покликана, вочевидь, просувати імідж інвестиційної привабливості України для крупних закордонних інвесторів, теж мусила "підключитися" до справи Тимошенко.

Зокрема, у німецькомовному просторі, аґенція користується послугами пі-ар аґенції PRNewswire, котра має кілька "гуртових" медіа, з котрих повідомлення рекламного характеру на власний розсуд беруть (чи не беруть) до публікації "роздрібні" медіа (тобто, традиційні газети чи часописи). На фоні загалом негативного валу повідомлень з України, що виставляють нашу країну у вельми депресивних тонах, кілька сайтів пишуть про те, що "нарощуються потужності сонячних електростанцій" (десь у Криму чи у херсонських степах), що нарощується виробництво, "дєнь ото дня крєпчаєт % жиров у маслє", тощо. Воно, в принципі, непогано - є канали інформації для тих, кого обурюють порушення прав людини у пост-радянських країнах, а є крупний бізнес, для якого нинішній український уряд - "успішні, конструктивні й ефективні менеджери", під авторитет котрих можна інвестувати, зокрема, у національні проекти (зокрема, термінал для скрапленого газу, необхідність якого усвідомлює більшість громадян, незалежно від політичних уподобань).

Тільки от, з огляду на обмеження розповсюдження інформації, сумнівним є ефект від цього позитивного пі-ару: далі тих кількох безпосередньо асоційованих з PRNewswire ці повідомлення, як правило, не йдуть.

Понад те - корисність цього пі-ар каналу є негативною, коли його використовувати для публікацій на контроверсійні теми, якою є (слід визнати цей факт) справа Юлії Тимошенко. Погано це, чи добре, але саме публікації на цю тему утримують переконливу пальму першості у зарубіжних медіа, понад те - кількість публікацій на цю тему перевищує усі інші разом узяті на українську тематику. І майже всі "дописи", м'яко кажучи, не на користь нинішнього уряду. Припустимо, що мотивація тих, кто публікує, розбігається - когось щиро обурює "сам факт і методи", хтось симпатузує постаті Юлії Володимирівни, хтось відпрацьовує гроші, тощо. Настільки обґрунтованим не було б розслідування чи наведені факти, "перекричати" загальний фон вони нездатні, однак, дискредитують джерело.

Тим більше, що в оригінальній публікації, викладено сухо результати розслідування СБУ, котрі можуть подіяти переконливо (якщо їх викласти російською чи українською) на місцевих громадян з їхніми стереотипами, але не на західну публіку.

Україні дійсно бракує потужного голосу за кордоном, однак, згадуваний вище канал - надто вузька цівка. Сподіваємося, що "цівка" ця обходиться держбюджету у суму, співставну з аудиторією поширення.


Оригінал: Ukrainische Medien veröffentlichen vollständige Auflistung der Vergehen von Tymoschenko
Рубрика(и): Суд над Тимошенко
Відповідність дійсності:
Дата огляду: 27.01.2012 17:00:35

Prague Post (Czech Republic, English) Суд по другій справі Тимошенко знову відклали
До 31 липня відтерміновано засідання суду в справі ухиляння Т... 25.07.2012 1:00:00
Osterholzer Kreisblatt (Germany, German) Надзвичайний інтерес до України
Депутат Бундестаґу від "Зелених" Марілуїзе Бек провела зустрі... 10.07.2012 6:00:00
Die Presse (Austria, German) Про офіційну біографію Тимошенко
Щойно було укладено офіційну біографію Юлії Тимошенко за назв... 10.07.2012 11:44:00
The Huffington Post (United States, English) Київське махлювання в покер
Колишній євро-депутат, а зараз - незалежний журналіст Олів'є ... 12.07.2012 7:00:00
Stern (Germany, German) Триває засідання суду за касаційною скаргою Тимошенко
У Києві триває суд за розглядом касаційної скарги Юлії Тимоше... 26.06.2012 10:51:11
Niedersächsische Allgemeine (Germany, German) Касація Тимошенко: прокурор вимагає держмедобстеження
25.06.2012 12:11:00Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014