Про публікацію "повного списку злочинів Тимошенко"
Не так давно створена новинна аґенція Worldwide News Ukraine, котра покликана, вочевидь, просувати імідж інвестиційної привабливості України для крупних закордонних інвесторів, теж мусила "підключитися" до справи Тимошенко.
Зокрема, у німецькомовному просторі, аґенція користується послугами пі-ар аґенції PRNewswire, котра має кілька "гуртових" медіа, з котрих повідомлення рекламного характеру на власний розсуд беруть (чи не беруть) до публікації "роздрібні" медіа (тобто, традиційні газети чи часописи). На фоні загалом негативного валу повідомлень з України, що виставляють нашу країну у вельми депресивних тонах, кілька сайтів пишуть про те, що "нарощуються потужності сонячних електростанцій" (десь у Криму чи у херсонських степах), що нарощується виробництво, "дєнь ото дня крєпчаєт % жиров у маслє", тощо. Воно, в принципі, непогано - є канали інформації для тих, кого обурюють порушення прав людини у пост-радянських країнах, а є крупний бізнес, для якого нинішній український уряд - "успішні, конструктивні й ефективні менеджери", під авторитет котрих можна інвестувати, зокрема, у національні проекти (зокрема, термінал для скрапленого газу, необхідність якого усвідомлює більшість громадян, незалежно від політичних уподобань).
Тільки от, з огляду на обмеження розповсюдження інформації, сумнівним є ефект від цього позитивного пі-ару: далі тих кількох безпосередньо асоційованих з PRNewswire ці повідомлення, як правило, не йдуть.
Понад те - корисність цього пі-ар каналу є негативною, коли його використовувати для публікацій на контроверсійні теми, якою є (слід визнати цей факт) справа Юлії Тимошенко. Погано це, чи добре, але саме публікації на цю тему утримують переконливу пальму першості у зарубіжних медіа, понад те - кількість публікацій на цю тему перевищує усі інші разом узяті на українську тематику. І майже всі "дописи", м'яко кажучи, не на користь нинішнього уряду. Припустимо, що мотивація тих, кто публікує, розбігається - когось щиро обурює "сам факт і методи", хтось симпатузує постаті Юлії Володимирівни, хтось відпрацьовує гроші, тощо. Настільки обґрунтованим не було б розслідування чи наведені факти, "перекричати" загальний фон вони нездатні, однак, дискредитують джерело.
Тим більше, що в оригінальній публікації, викладено сухо результати розслідування СБУ, котрі можуть подіяти переконливо (якщо їх викласти російською чи українською) на місцевих громадян з їхніми стереотипами, але не на західну публіку.
Україні дійсно бракує потужного голосу за кордоном, однак, згадуваний вище канал - надто вузька цівка. Сподіваємося, що "цівка" ця обходиться держбюджету у суму, співставну з аудиторією поширення.