СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Саша Берон Коен - єврейський парламентар? або одна з причин сумніватися у новому єврейському Європарламенті

24.10.2011 23:17:19
Автор: Валерій Дротенко 

Автор(и) оригіналу: Toby Axelrod

Якщо список кандидатів може правити за індикатор, то європейський єврейський парламент має стартові проблеми, що можуть завадити сприйнятюю всерйоз цієї організації.

Тому що серед анонсованих кандидатів до нового органу такі особи: зірка футболу Девід Бекгам, кінорежисер Роман Поланскі, комедійний актор Саша Берон Коен (ред. - Борат, Брюно, тощо...), модний дизайнер Дайен фон Фюрстенбург та інші відомі на менш відомі європейські євреї, котрі, вірогідно, ніколи й не виявляли зацікавленності до виборів у цей орган, якщо їм взагалі відомо про вибори, що плануються.

Більше того, низка євреїв з усієї Європи зажадали виключення їх зі списку кандидатів, дізнавшись, що їх було до нього включено.

Вів'єн Тайтельбаум, колишня голова громади бельгійських євреїв, котра вже є членом регіональної раду округу Брюселю, каже, що дізналася про своє так зване кандидатство лише після отримання купи листів від людей, що вони проголосували за неї.

"Я сказала, де, чому, як?", каже Тайтельбаум, котра наполягла на виключенні її з цього списку. "У мене виникло питання, як цей орган працюватиме? Яким чином він представлятиме (інтереси)? Скільки людей збираються голосувати? Також, можна було б хоча б поцікавитися у людей, чи хочуть вони бути присутніми у списку...".

Однак, принаймні один з самовідведених кандидатів висловив думку, що сама ідея йому подобається.

"Я насправді був здивований знайти себе у списку; тим не менш, ідея цікава", сказав Джоел Рубінфельд, колишній голова Комітету з координації єврейських організацій у Бельгії.

Рубінфельд сказав, що якось уже намагався запровадити щось подібне у Бельгії. "Так що, звичайно, я думаю, це цікавий проект, однак, водночас і важкий".

Тим не менш, додав він, вибори можна було б організувати "у більш професійний спосіб. Наприклад, несерйозно оголошувати вибори за ситуації, коли кандидатам навіть невідомо, що вони кандидати".

Запропонований парламент, котрий, за задумом, має перейматися єврейськими питаннями на рівні Євроспільноти (а цю роль уже відіграє низка існуючих груп), є витвором мільярдерів Ігоря Коломойського та Вадима Рабіновича. Два українських єврейських бізнесмени та меценати досі намагалися посісти чільні місця у житті європейських євреїв, а навесні вони запустили новий проект під назвою Європейська єврейська спілка. Минулого місяця вони також заснували новий про-ізраїльський канал на ютюбі, назвавши це "Єврейські новини 1, або JN1.

За словами Томера Орні, голови Європейської єврейської спілки, єврейський парламент матиме офіс поруч із європарламентом у Брюселі та збиратиметься на регулярні засідання. Бюджет єврейського парламенту покриватиметься за рахунок Європейської єврейської спілки, а порядок денний визначатимуть обрані кандидати.

Орні зазначив, що ідея створення цього парламенту, інспірована закликом президента Ізраїлю Шимона Переса до діаспори, має стати "платформою для євреїв з усіх куточків континенту", включаючи колишні республіки СРСР.

"Вона вселяє нові й високі надії на те, що стане справжнім кроком уперед, від нині практикованих за закритими дверима домовленостей, що ухвалюються на рівні окремих громад, до наступного етапу: демократії, представленості усієї Європи, з рівними правами Заходу і Сходу", зазначає Орні. "Кожен єврей у Європі мусить мати право голосу".

Наразі невідомо достеменно, чи принесе новий проект Коломойського і Рабиновича більший успіх, ніж попередні. Одне можна сказати напевно вже зараз: виборчий процес посіяв невдоволення і нудьгу серед лідерів європейських євреїв.

Після того, як на адресу Конгресу євреїв Європи (КЄЄ) почали надходити листи й дзвінки від членів, котрих занепокоїв той факт, як вони опинилися у списку кандидатів, організація врешті оприлюднила меморандум, де зазначалося, що вона "жодним чином не пов'язана з цією ініціативою" і не підтримує її".

"Будьмо чесними, це виглядає несерйозно", повідомим JTA Серж Квайгенбаум, генеральний секретар КЄЄ, що базується у Брюселі. "Як можна протягувати подібну ініціативу повз існуючі єврейські організації, через інтернет закликати людей на вибори когось, коли вони самі відібрали на бо-зна яких підставах, керуючись бо-зна якими міркуваннями? Це не несе жодної користі організованому європейському єврейству, а лише спричиняє напругу, у той час, коли якраз слід бути сильними й об'єднаними."

Вся ця парламентська авантюра відбувається через рік після спроби Коломойського стати президентом Європейської ради єврейських громад (ЄРЄГ) - низькопрофільної організації, заснованої понад 40 років тому для поширення єврейської культури, історії, освіти та обстоювання громадських інтересів; добитися цього Коломойський розраховував, пообіцявши фінансування у розмірі 14 млн. дол на протязі 5 років. Рабінович на той час уже був віце-президентом ЄРЄГ.

Але після того, як члени ЄРЄГ подали у відставку на знак протесту проти його одноосібного призначення, Коломойський забрав свою пропозицію назад, Рабінович пішов зі своєї посади, а натомість ці двоє вирішили створити нову групу з гучною назвою, Європейська єврейська спілка (ЄЄС).

Після створення Спілки у квітні під час конференції у Євродіснейленді, Коломойський та Рабінович також посвятили присутніх у свої плани створення 120-місного єврейського євро-парламенту, котрий має стати голосом європейського єврейства. На фоні зростаючої критику у бік ЄЄС за її непрозорість і недемократичність, парламент мав би сприйматися як демократична компонента.

Зі свого боку, ЄРЄГ закликала членів визначитися, чи бажають вони бути кандидатами і повідомити Спілку у випадку, якщо ні.

Йосі Лемпковіц, директор Європейської єврейської прес-аґенції, подав заявку на кандидатство у єврейському парламенті, котрий, як він сам заявив, дасть можливість "окремим людям, не залученим до єврейських організацій також мати власний голос" у вигляді впливу на європейському рівні.

Тим часом, вибори тривають без видимих перспектив на закінчення. Кілька протирічних фігур було викреслено зі списку, включно з французьким шоу-меном Дьйодон М'бала М'бала, котрого у Франції переслідувано за анти-семітські висловлювання, а також німецького націоналіста-екстреміса Константіна фон Гофмайстера. Інші імена, як-то Бекгама чи модної дизайнерші Стели МакКартні, було залишено.

Якщо Стела МакКартні, набравши достатню кількість голосів, відмовиться від місця у парламенті, її місце займе наступний у списку", зазначив Орні. "Це згідно з розробленими командою наших юристів правилами".

Орні повідомляє, що всього є близько 1000 кандидатів, що самі подали заявки чи їх було зареєстровано іншими.

Еван Лазар, президент ЄРЄГ, що проживає у Празі і кого було зареєстровано без його відома, заявив, що занепокоєний браком прозорості цього парламенту.

У надісланому ним електронною поштою повідомленні Лазар зазначив, що підтримує "всілякі зусилля на укріплення позиції європейського єврейства", однак, він не певен, чи ж єврейський парламент повинен приймати рішення за "широкий спектр людей з різними світоглядами".


Оригінал: Sacha Baron Cohen a Jewish parliamentarian? One reason to doubt new Euro Jewish parliament
Рубрика(и): Євреї
Відповідність дійсності: влучно
Дата огляду: 03.01.2012 14:36:23

Війна за іврит
З нагоди намагань «регіоналів» протягти свій популістський за... 10.07.2012 16:03:48
Arutz Sheva (Israel, English) Ізраїльські ЗМІ: українці ніби-то напали на прочан в Умані
Кардинально відрізняється подача однієї й тієї ж події ізраїл... 12.01.2020 14:47:00
The Forward (United States, English) Символіст Дер Ністер та його неоднозначне ставлення до сіонізму
Спогади українця Юрія Смолича проливають світло на цікаві асп... 06.07.2017 16:53:00
The Jewish Journal of Greater Los Angeles (United States, English) Ізраїль дбає про своїх "найкріпших" залишенців на Луганщині
Равин Єхіель Екштейн, засновник Міжнародного братства христия... 13.08.2014 2:11:21
Jewish Chronicle (United Kingdom, English) Замах на "власника ТБ-каналу" Рабиновича
У статті подається приблизно та ж версія, що у й матеріалі ТВ... 07.03.2013 20:00:14
Dagbladet Information (Denmark, Danish) Загублений світ Болехова
Огляд-реклама книги "The lost" (найдоцільніше було б переклас... 12.04.2012 20:45:50
הארץ (Israel, Hebrew) Мільйон документів про Голокост на теренах СРСР показано уперше
Музей Голокосту "Яд-Вашем" поступово відкриває для відвідувач... 11.04.2012 10:31:00Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014