СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Англійські фани готові до напруженого матчу

19.06.2012 5:02:00
Автор: Валерій Дротенко 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не зважаючи на страхи насилля у разі програшу української збірної, тисячі англійських уболівальників приїхали підтримати власну збірну до Донецька.

Атмосфера буде напруженою - на більш ніж 50000-ній "Донбас Арені" буде всього 4000 англійських фанів - останні не почуваються у безпеці через подібну числову перевагу.

Також, по всьому місту було розклеєно листівки уболівальників місцевого "Шахтаря", що ніби-то містять погрози насильства. Зокрема, одну з таких, де зображено сцени сутичок з футбольною міліцією, підписана "Ми чекаємо на Євро", було приклеєно поблизо того місця, де на вихідні було вчинено напад на англійського поліцейського, перед матчем.

 Дехто з фанатів зізнався, що не вдягатиме на матч стилізованих футболок під ті, у які вдягнено англійську збірну, аби не "виказати" свою національність. "Ми не надто багато знаємо про українців та їхні звички й вдачу, і можемо лише здогатуватися, що може статися. Чи виникнуть у нас проблеми у разі виграшу нашої збірної? Я не знаю, однак поки що саме таким є моє відчуття. Тож, у разі чого, я просто "вислизну" після матчу і не приверну до себе увагу [місцевих]", -  каже такий собі 48-річний Тоні Гіксон із Саутгемптону.

Як уже згадувалося раніше, присутній у Донецьку англійський констебль висловив занепокоєння з приводу великої кількості росіян, вдягнених у репліки футболок англійської збірної - вони можуть спровокувати місцевих, а постраждають "заодно" й справжні англійці.

Від автора - на жаль (чи на щастя) ми не знайшли повідомлень про напад на поліцейського, котрий згадується у статті. Також, ми будемо вдячні за скани тих наклейок/листівок, що про них згадує оригінальна стаття (тих, що ніби-то містять погрози насильства).

Більш реалістичний аналіз ситуації представляє страхи англійців як перебільшені, та інспіровані британською бульварною пресою, а також їх власними звичками й, за незнанням нашої ментальності, очікуванням подібного ж обходження від українців.

Також, варто зазначити, що фанатів "Шахтаря" навряд чи цікавитиме цей матч, оскільки вони уболівають за клуб, а гратиме збірна, що, до того ж, складається з "Динамівців", до яких місцеві фанати байдужі. Також, з огляду на купівельну спроможність пересічного донецького фаната, з одного боку, та захмарну вартість квитка на "Донбас-Арену", з іншого, вельми маловірогідно, що всю решту 46000 місць займатиме "брутальний натовп нацистських ультрас", як їх уже встигли охрестити у британській пресі. Єдині британці, котрим, теоретично, варто боятися взагалі потнути носа в Донецьк, є ті спритники, що підтасували відео-матеріал для Sky Sports - за цю брехню й медіа-маніпулювання їх варто було б провчити, але гра збірних тут ні при чому.

 


Оригінал: Fans ready for tense Euro showdown
Рубрика(и): Євро 2012 , Українські фани

Wprost (Poland, Polish) Скінчилося "Євро" - скінчилася польсько-українська дружба?
Чинна українська влада вирішила скасувати досягнуту ще за час... 12.07.2012 12:51:51
Potsdamer Neueste Nachrichten (Germany, German) Євро: Похмілля після свята
Політичні підсумки "Євро" є, вочевидь, позитивнішими за еконо... 03.07.2012 10:00:00
ARD Tagesschau (Germany, German) Невдача Януковича, успіх українців
Янукович розраховував під час проведення "Євро-2012" показати... 01.07.2012 22:36:48
Jewish Chronicle (United Kingdom, English) Я блукала Києвом у пошуках расизму, а знайшла лише любов
Придбавши квитки на матч Англія-Швеція, Джесіка Елґот чисто в... 21.06.2012 18:13:11
Dagbladet (Sweden, Swedish) Показний ЧЄ для українських олігархів
Просто згадується Ахметов та його "друг дитинства" Колесников... 24.06.2012 13:04:42
Die tageszeitung (Germany, German) Пасажири у якості піддослідних кроликів
Про "іновації" мінтрансу, за та проти нічних потягів у матері... 24.06.2012 10:54:32Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014