СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Євро-2012 - чи не зашвидко рухається годинник для Годжсона?

29.05.2012 18:42:00
Автор: Валерій Дротенко 

За звичай Ruthenorum не цікавиться чисто футбольної аналітикою, бо то, наразі, останнє, що нас має цікавити. Топ-теми для нас - це права людини, політика, імідж країни, тощо.
 
Однак, як периферійний зір все одно вихоплює ті чи інші речі, з часом вони накопичуються та починають привертати увагу.
 
Так, досі незрозуміло, чим завинили українські футбольні фанати та й взагалі громадяни нашої країни, що на них було навішано британською пресою ярлик нацистів/расистів. Версії можуть бути різні, об'єктивно ж можна констатувати наступне:
  • низький рівень обізнаності широкою британської публіки щодо українських реалій створює сприятливий ґрунт для пліток та міфів;
  • немає значення, знайшли ті ласі до сенсації британські репортери всіх дійових осіб власноруч, чи їх навели з Москви (що вельми вірогідно, з огляду на їхню необізнаність) - подібна потреба, вочевидь, існувала і без втручання Москви;
  •  у самій Британії, расизм у футболі - неабияка проблема, хоч про нього говоряти й з ним "боротися" почали задовго до нас, тому цілком природнім способом відвернути увагу від своїх расистів у самій збірній є показати якомого наглядніше, що "це ще нічого, он в Україні той расизм цвіте й пахне"; 
  •  додаткова мотивація - "наглядно продемонструвати" тамтешньому обивателю, що євро-інтеграційні потуги чинної британської влади сприяти євро-інтеграції України - хибна стратегія, чим зашкодити іміджеві відповідних політиків, що зараз її визначають для Великої Британії.
 І, наостанок, ще одна версія - непідготовленість англійської збірної до цього чемпіонату (власне, читайте оригінальну статтю, що вийшла у кількох бельгійських газетах).  Таким чином, у разі надто поганих справ, можна буде все списати "на місцевих покидьків-нацистів, що заважали нашим доблесним футболістам грати». Як згадуються слова одногоз радянських коментаторів, що виправдовував невдалий забіг СРСР-івської команди легкоатлетів, «Вєтєр дул в ліцо нашим спарцмєнам» (і т.д., думаю, для продовження можна пригадати чимало жартів з того ж жанру).
 
 
  
 


Оригінал: EURO 2012. Engeland: tikt de klok te snel voor Hodgson?
Рубрика(и): Євро 2012

Wprost (Poland, Polish) Скінчилося "Євро" - скінчилася польсько-українська дружба?
Чинна українська влада вирішила скасувати досягнуту ще за час... 12.07.2012 12:51:51
Potsdamer Neueste Nachrichten (Germany, German) Євро: Похмілля після свята
Політичні підсумки "Євро" є, вочевидь, позитивнішими за еконо... 03.07.2012 10:00:00
ARD Tagesschau (Germany, German) Невдача Януковича, успіх українців
Янукович розраховував під час проведення "Євро-2012" показати... 01.07.2012 22:36:48
Jewish Chronicle (United Kingdom, English) Я блукала Києвом у пошуках расизму, а знайшла лише любов
Придбавши квитки на матч Англія-Швеція, Джесіка Елґот чисто в... 21.06.2012 18:13:11
Dagbladet (Sweden, Swedish) Показний ЧЄ для українських олігархів
Просто згадується Ахметов та його "друг дитинства" Колесников... 24.06.2012 13:04:42
Die tageszeitung (Germany, German) Пасажири у якості піддослідних кроликів
Про "іновації" мінтрансу, за та проти нічних потягів у матері... 24.06.2012 10:54:32Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014