СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Шведи про українців: "Вони відомі своїм расизмом там у себе"

28.05.2012 16:18:32
Автор: Валерій Дротенко 

На хвилі бурхливої реакції на нещодавнє інтерв'ю Сола Кемпбела стосовно ніби-то пануючого расизму в приймаючих країнах "Євро-2012", Aftonbladet опитала гравців шведської збірної, що вони думають про це.

-          ЧЄ – велике спортивне свято, і святом воно має бути для всіх,  - вважає Бегранґ Сафарі.

Як відомо, сім’ї кількох гравців англійської збірної не наважуються супроводжувати своїх гравців, через «погрози від українських расистів».

-          Я чув про це, - каже правий захисник шведів Мартін Ольсон, - Україна й справді відома своїм расизмом там у них. Однак, у моїй сім’ї подібним не переймаються, тож, якщо вони захочуть поїхати, то поїдуть. Вони не налякані. Це ж футбол, хоча мені прикро, що подібні випадки дійсно трапляються.

195 випадків за 18 місяців

За даними газети Expo, українські хулігани висловили погрози побиття людей азіатського походження, котрі мають намір відвідати ЧЄ, у той час, як у спів-приймаючій країні «Євро» Польщі було зафіксовано 195 випадків расизму лише за 18 місяців.

-          Ну, різні чутки ходять. Тому люди так думають. Однак, наше завдання – відіграти турнір на завдання УЄФА. Подібні речі згуртовують людей, роблять їх дружними, - каже Бегранґ Сафарі.

Також, УЄФА підготувало для боротьби проти расизму під час та після ЧЄ понад 7000 функціонерів.

 

«Расизм є скрізь»

-          Ми туди їдемо грати в футбол. Це – велике спортивне свято. Воно для усіх. Але все, що ми можемо  - це вийти на поле, відіграти, влаштувати видовище. Ми сподіваємося мати можливість провести там час із задоволенням – із сім’ями, друзями, тощо,  - продовжує Сафарі.

-          Чи може футбол якось допомогти у вирішенні політичних проблем?

-          Я так не думаю. Завдання футболу – бути там та грати. Гуртувати людей. Це те, що ми точно можемо робити. Я не знаю, скільки годин до матчу нашим капітанам доведеться домовлятися про повагу і все таке інше. Нам футболістам легше знайти спільну мову.

УЄФА жостко критикують за те, що проводити ЧЄ віддали Польщі й Україні, не дивлячись на расизм, котрий там панує.

-          Расизм є скрізь, не лише там. Для мене особисто це не проблема. У першу чергу, Чемпіонат цей – для футболу, я так міркую. І ті хто на нього прийдуть, прийдуть заради футболу, і ні задля чого іншого, - каже Мартін Ольсон.

-          Чи викликає у Вас щось занепокоєння?

-          Ні, абсолютно.

Від редакції: попри скупість діалогів (вочевидь, як і усі спортсмени,Мартін і Бегранґ не майстри красномовності), можна зробити висновок, що шведи не поділяють тієї істерії, що зчинилася довкола заяв Кемпбела та сімей кількох гравців англійської збірної.

 Також, викликає питання – чому українців наперед, ще не маючи підтвердженої статистики, посилаючись на джерела типу «одна баба сказала» звинувачують у расизмі, при цьому грунтуючись на статистику, зібрану у Польщі, де населення має, все ж, іншу ментальність?


Оригінал: – De är kända för rasism där
Рубрика(и): Євро 2012 , Расизм

Wprost (Poland, Polish) Скінчилося "Євро" - скінчилася польсько-українська дружба?
Чинна українська влада вирішила скасувати досягнуту ще за час... 12.07.2012 12:51:51
Potsdamer Neueste Nachrichten (Germany, German) Євро: Похмілля після свята
Політичні підсумки "Євро" є, вочевидь, позитивнішими за еконо... 03.07.2012 10:00:00
ARD Tagesschau (Germany, German) Невдача Януковича, успіх українців
Янукович розраховував під час проведення "Євро-2012" показати... 01.07.2012 22:36:48
Jewish Chronicle (United Kingdom, English) Я блукала Києвом у пошуках расизму, а знайшла лише любов
Придбавши квитки на матч Англія-Швеція, Джесіка Елґот чисто в... 21.06.2012 18:13:11
Dagbladet (Sweden, Swedish) Показний ЧЄ для українських олігархів
Просто згадується Ахметов та його "друг дитинства" Колесников... 24.06.2012 13:04:42
Die tageszeitung (Germany, German) Пасажири у якості піддослідних кроликів
Про "іновації" мінтрансу, за та проти нічних потягів у матері... 24.06.2012 10:54:32Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014