СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



Україна втомлює і змушує ламати голову

18.05.2012 10:14:13
Автор: Валерій Дротенко 

Лаос, невеличка країна, залежна від міжнародної допомоги та вирощування рису, бажає приєднатися до СОТ. Керівництво СОТ, включно зі США, Китаєм та ЄС не проти.

 
Однак, для цієї країни це, наразі, неможливо, тому що Україна – і лише Україна, що знаходиться за пів-світу від Лаосу й не має з ним жодного суттєвого торгівельного обороту, накладає власне вето.
 
Також, Україна єдина зі 155 країн-членів, чиє вето заважає вступові Йемену, чий про-західний уряд, продукт арабської весни, просить міжнародної допомоги у стабілізації країни, доведеної до відчаю бідністю, конфліктами та повстанцями з Аль-Каїди.
 
Блокування Лаосу і Йемену, котрі провели близько 10 років у перемовинах про членство, стає одним з рідких випадків одностороннього блокування, перетворюючи Україну на топ-вередуна у клубі СОТ.
 
Для країни, котра намагається скріпити свій відхід зі сфери впливу Росії і наближення до ЄС розміщенням ЧЄ з футболу, подібна поведінка не надає популярності в дипломатичних колах; ЄС фіксує численні порушення прав людини, зокрема лідера опозиції Юлії Тимошенко.
 
На даний момент, у женевській штаб-квартирі СОТ українських дипломатів розглядають як таких, що ведуть політику залякування й погроз, хоча їхні пояснення дають чимало підстав для спекулювання щодо справжніх мотивів подібної позиції – від бажання Києва просто помститися за власний кам’янистий шлях, котрий той мусив пройти на шляху до членства, до просто використання абсолютно незначущих для них Лаоса і Йемена аби щось для себе виторгувати на майбутнє.
 
Серед мотивів також перелічено і комплекс неповноцінності поки що незрілої української зовнішньої політики, а також бажання «прогнути» ЄС щодо парафування Угоди про Асоціацію, котру було недовно заморожено у зв’язку з негативним розвитком у справі ув’язнених опозиціонерів.
 
Йемен і Лаос не єдині, кого «скривдила» Україна на шляху до СОТ: Чорногорія пройшла важкий шлях ветування і двосторонніх перемовин; Росії Україна якраз проблем не створювала, бо сильно залежна від імпорту її енергоносіїв, а от Сербії теж неабияк поморочила голову.
 
Переговори від української сторони веде Валерій П’ятницький, котрий раніше встиг уже створити собі гарну репутацію і повагу з боку дипломатичних кіл – його описують як «супер-кмітливого хлопця»; прикметно, що саме П’ятницький є головним уповноваженим українського уряду з питань євро-інтеграції і фактичним керівником українських зусиль по роботі з підписання та парафування Угоди про Асоціацію з ЄС.
 


Оригінал: Ukrainian hardball irks, puzzles at trade body
Рубрика(и): Міжнародні відносини , Євроінтеграція

Схожі публікації (3):
Для чого влаштовуються зовнішньополітичні форуми
Позавчорашній зовнішньополітичний форум у Берліні був генерат... 24.11.2014 22:45:38
ABC (Spain, Spanish) Іспанія до кінця 2017р. має призначити 69 нових послів. У т.ч. й до України
Чергова політична криза, що склалася у Іспанії до формування ... 15.10.2016 6:00:50
El País (Spain, Spanish) Події 14 жовтня під ВР очима іспанської преси
Найупливовіший іспаномовний часопис El País наступним описав ... 14.10.2014 18:51:04
EU Observer (Misc-Europe, English) Битва ЄС за Україну закінчилася сльозогінним газом і барикадами
Як стверджує Ендрю Реттман, "ЄС програв нинішню битву за Укра... 30.12.2013 10:23:41
TV2 (Denmark, Danish) Данська прем'єрка: Україна не може бути одночасно і в Європі, і в Митному Союзі
Прем'єр-міністр Данії та, за ротацією - Голова Ради ЄС, висту... 19.12.2013 14:16:35
Foreign Policy (United States, English) Чемодан без ручки
Саме так називається найоб’єктивніша стаття, котра свідчить, ... 26.11.2013 23:32:28
Foreign Policy (United States, English) Ліз Шервуд-Рендалл підвищено
Колишнього заступника секретаря Пентагону з питань оборони, щ... 19.03.2013 8:00:46



Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014