Ukrajna kész június 2-án Isztambulban tárgyalásokat folytatni Oroszországgal, ha a kezdeményező Moszkva előzetesen biztosítja a béke feltételeit, hogy a találkozó eredményes lehessen – közölte szerdán az ukrán védelmi miniszter.
Ukrajna már átadta a békememorandum saját változatát az orosz küldöttségnek, és sürgeti Moszkvát, hogy haladéktalanul ossza meg a saját változatát – mondta. „Nem ellenezzük a további találkozókat az oroszokkal, és várjuk a memorandumukat, hogy a találkozó ne legyen üres, és valóban közelebb vigyen minket a háború befejezéséhez” – mondta Rusztem Umerov.
Oroszország szerdán felajánlotta Ukrajnának a második közvetlen tárgyalások lehetőségét, és azt, hogy elküldi a tartós békemegállapodás elérésének feltételeit rögzítő „memorandumot”.
A törökországi tárgyalások eddig nem vezettek áttöréshez a konfliktus diplomáciai megoldásának megtalálásában, de a két fél elkötelezte magát egy példátlan mértékű, ezer–ezer emberre kiterjedő fogolycsere mellett, amely a múlt hét végén fejeződött be.