СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       

Знайдено на сайті:BNR - Bulgarsko Natsionalno Radio БНР - Българско Национално Радио
Мова:2 (Bulgarian / български)
Заголовок:

Илияна Йотова организира среща за проблемите на чуждестранните студенти с български произход

Резюме:

Илияна Йотова

Вицепрезидентът Илияна Йотова организира среща, посветена на проблемите на чуждестранните студенти с български произход, които се обучават в наши университети. В срещата ще участват министри и представители на ведомствата, свързани с уреждането на статута и обучението на тези студенти, както и ректори на висши учебни заведения.

Илияна Йотова проведе поредица от срещи във Варна, Благоевград, Пловдив и София със студенти от българските диаспори. Подготвени са предложения за улесняване на пребиваването им в България, както и подобряване на условията за кандидатстване и обучение, каза вицепрезидентът за "Хоризонт":

"Проведохме една серия от студентски лаборатории с деца, които имат български произход - от Западните покрайнини, от Молдова, от Украйна. Те учат в нашите висши учебни заведения, в нашите университети. Има редица проблеми, с които те се сблъскват - от визите, които трябва да имат за България. Затова аз благодаря на всички колеги от трите министерства, с които заедно ще направим така, че да улесним пребиваването на тези деца".

Посилання:101131614
google translate:  переклад
Дата публікації:13.06.2019 8:00:58
Автор:
Url коментарів:
Джерело:
Категорії (оригінал):Образование
Додано:13.06.2019 8:31:08
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014