СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       

Знайдено на сайті:Bernardinai
Мова:39 (Lithuanian / lietuvių)
Заголовок:

Pasaulinio garso tenoras D. Popovas su žmona atliks gražiausias visų laikų meilės arijas

Резюме:
Operos solistai Julia Novikova ir Dmytro Popovas. Asmeninio archyvo nuotrauka

Vasario 14 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, laukia operos gurmanų – į Vilnių atvyksta Milano „La Scala“ ir Niujorko „Metropolitan“ operos teatrus užkariavęs tenoras DMYTRO POPOVAS. Kartu su žmona, irgi garsia operos soliste Julija Novikova, Vilniaus kongresų rūmų scenoje juodu atliks gražiausias visų laikų meilės arijas ir duetus.

Garsiausiuose pasaulio operos teatruose dainuojantis ukrainiečių tenoras D. Popovas karjerą pradėjo Kijevo nacionaliniame operos teatre. Būdamas vos 23-ejų jis buvo apdovanotas Nusipelniusio Ukrainos artisto titulu. Vėliau sekė debiutas Londono karališkajame „Covent Garden“ operos teatre G. Puccini operoje „Bohema“ ir su juo atėjusi pasaulinė šlovė. Vien praėjusiais metais D. Popovas dainavo Niujorko „Metropolitan“ operoje, Dresdeno „Semper“ operoje, Ženevos didžiajame teatre, Paryžiaus nacionalinėje operoje, garsiausiuose Vienos, Berlyno, Ciuricho, Madrido operos teatruose. 

Dmytro, koks buvo jūsų kelias į didžiąją operos sceną?

Gimiau Donbase, mažame kalnakasybos mieste, chemikų šeimoje. Nors baigiau muzikos mokyklą, apie dainininko karjerą negalvojau – Sovietų Sąjungoje tuo metu buvo manoma, kad iš muzikanto profesijos neišgyvensi. Todėl įstojau į Chemijos institutą. Po to mama atsitiktinai sužinojo, kad Charkove yra Menų institutas, ir aš nusprendžiau pamėginti. Išvažiavau nė nežinodamas, koks yra mano balsas. Maniau, kad tikriausiai baritonas, o gal bosas. Buvau toks jaunas ir toks nepasiruošęs, kad net kelis kartus nepriėmė mano dokumentų. Vis dėlto galų gale įstojau, ir laikui bėgant paaiškėjo, kad esu tenoras. 

Kaip prasidėjo jūsų tarptautinė karjera?

Atsitiktinai. Mano draugai pažinojo užsienio agentus, kurie ieškojo jaunų tenorų, šviežio kraujo. Įrašiau kūrinį kartu su Kijevo operos orkestru, įrašas pasirodė esąs sėkmingas, todėl mane pakvietė į Norvegiją atlikti Alfredo vaidmens „Traviatoje“. Šios operos pastatymu Kristiansando mieste itin susidomėjo Londono karališkosios „Covent Garden“ operos režisierius ir pakvietė mane į perklausą. 

Vis dėlto „Covent Gardene“ tuomet nepasilikote. Kodėl?

„Covent Gardene“ man pasiūlė dvejų metų stažuotę ir labai mažą stipendiją. Tuo metu jau dainavau svarbiausias partijas Kijevo operos teatre, 23-ejų gavau nusipelniusio Ukrainos artisto apdovanojimą, buvau itin sėkmingo tenorų trio narys. Supratau, kad nesu pasirengęs rizikuoti viskuo mainais į miglotas viltis, net ir tokiame operos teatre kaip „Covent Garden“. Todėl stažuotės Londone atsisakiau. Vėliau, norėdamas patekti į garsiausių Europos operos teatrų scenas, turėjau įdėti labai daug pastangų. Už savo pinigus važiavau į perklausas, mokėjau už skrydžius, viešbučius... 

Kaip vyko jūsų pirmosios atrankos į didžiuosius Europos operos teatrus?

Didelė klaida buvo tai, kad iš pradžių norėjau parodyti visą savo žinių ir galimybių spektrą – nuo lyrinių iki dramatiškų vaidmenų. Diapazonas, kuris taip džiugina Maskvos ir Kijevo muzikų aukštuomenę, sukrėtė profesionalus Europoje. Man buvo pasakyta: „Prašom apsispręsti, koks yra jūsų balsas.“ Vienu metu net pradėjau abejoti savo sugebėjimais. Jei būčiau iš anksto žinojęs, ko iš operos dainininkų reikalaujama Europoje, būtų daug mažiau nusivylimo. 

2009 m. nusprendėte persikraustyti į Vokietiją...

Taip, tuomet man pasiūlė pasirašyti sutartį Štutgarto operos teatre. Tiesiog norėjau sužinoti, kuo kvėpuoja Vokietija, ko vokiečiai klausosi per radiją ir savaitgalio vakarais operos teatre, kaip jie ilsisi... Kai pradėjau dirbti Europoje, labai greitai pakeičiau nuomonę apie savo partijų atlikimą, pažvelgiau į save iš šalies. Supratau, kad čia negalima dainuoti taip, kaip mane mokė Kijeve.

Prestižiniuose Rusijos ir Ukrainos teatruose daugiausia dėmesio skiriama garsui, diapazonui, skambesiui, tad, jei atlikėjas turi šias savybes, jis jau yra sėkmingas operos solistas. O Europos melomanai nemėgsta garsios muzikos, čia daugiau dėmesio skiriama stilistikai, aranžuotei, vizualikai. Taip pat krinta į akis, kad Europos operos teatruose daug mažiau pavydo ir pagalių kaišiojimo į ratus. Jei žmogus atiduoda visą save ir dirba profesionaliai, jis nusipelno absoliučios pagarbos. O Rusijoje ar Ukrainoje vis dar pastebimos tendencijos, kad kiekvienas režisierius turi savo mėgstamiausius... 

Scenoje esate įvaldęs daugelį kalbų. Ar lengva dainuoti užsienio kalba?

Kai dainuoju užsienio kalba, daug dirbu ties žodžių tarimu. Tiesa, su itališkų arijų atlikimu problemų nebėra. Jei aš esu Italijoje, su malonumu nueinu į turgų apsipirkti ir pabendrauti su vietos gyventojais. Iš pradžių italai manęs nesuprasdavo. Viską tardavau lyg ir teisingai, tačiau neteisingai sudėdavau akcentus. Tad kai aš pagavau esmę, tai ir dainuoti pradėjau geriau, ir galiausiai salėje sėdintys klausytojai mane ėmė labiau suprasti. Tiems, kurie nori išmokti užsienio kalbą, visada rekomenduoju panirti į vietinę aplinką, kur vyksta natūralus, nuoširdus bendravimas. 

Dainuojate garsiausiose pasaulio scenose, turite gražią šeimą. Ko tikitės iš gyvenimo toliau?

Kol kas viskas vyksta taip, kaip reikia. Jei pažvelgtume į mano atliktų vaidmenų sąrašą, jis atrodytų įspūdingai. Tačiau mes visada pažymime tik pačius sėkmingiausius vaidmenis ir pasirodymus. O juk buvo ir tokių momentų, kai manęs nepaėmė atlikti vaidmens arba kai susirgau ir pats negalėjau dainuoti – tokie dalykai taip pat egzistuoja.

Manau, kad atlikėjas, turėjęs neigiamų patirčių, auga greičiau: juk tam, kad atsikeltum, pirmiausia reikia nukristi. Jei nustatoma nepaprastai aukšta kartelė, dirbti tampa labai sunku. Juk artistas – gyvas žmogus, kurio balsas priklauso nuo daugelio aplinkybių: nuotaikos, savijautos, namų aplinkos... 

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas su Dmytro Popovu ir Julija Novikova – vasario 14 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose.

Посилання:http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-02-10-pasaulinio-garso-tenoras-d-popovas-su-zmona-atliks-graziausias-visu-laiku-meiles-arijas/174314
google translate:  переклад
Дата публікації:10.02.2019 19:59:00
Автор:
Url коментарів:
Джерело:
Категорії (оригінал):
Додано:10.02.2019 20:14:47




Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014