Знайдено на сайті:BNR - Bulgarsko Natsionalno Radio БНР - Българско Национално Радио
Заголовок:

Симеон Славчев записа първа победа в Лига Европа

Резюме:

Славчев игра цял мач при успеха на

Двама българи играха за своите отбори в късната сесия на мачовете от 4-ия кръг на турнира Лига Европа, като Симеон Славчев се поздрави с победа за своя "Карабах" (Азербайджан) при визитата си на "Ворскла" (Полтава, Украйна). Едисон Йорданов претърпя тежко поражение с 1:5 при гостуването на скромния "Дюделанж" на Олимпиакос в Гърция.

В Полтава срещата продължи повече от 100 минути, а Славчев започна като титуляр и игра през цялото време. Единствения гол падна в 13-ата минута от дузпа, която беше спечелена от Медведев, предизвикал вратаря на домакините да го фаулира. Азар Абдулаев беше точен и откри резултата.

За Симеон Славчев имаше една добра възможност да вкара и тя се отвори в 61-ата минута при първата опасна атака за "Карабах" през второто полувреме. Мичел подаде от фланга. Славчев се беше включил и се оказа на върха на атаката на своите, не успя обаче да обработи топката.

Това беше първата победа за "Карабах" в кампанията, но те все още остават на 4-о място, като украинците пред тях също са с 3 точки. В другата среща "Арсенал" си гарантира класиране напред, след като завърши 0:0 у дома в Лондон със "Спортинг" (Лисабон). Дани Уелбек напусна мача с контузия в десния крак и до часове ще се изясни състоянието му.

Общо седем отбора вече са ясни като продължаващи в следващата фаза на турнира, където са директните елиминации. Това са английските "Арсенал" и "Челси", германските "Байер" (Леверкузен) и "Айнтрахт" (Франкфурт), "Лацио" (Италия), "Цюрих" (Швейцария) и "Динамо" (Загреб, Хърватия).

Посилання:101042797
google translate:  переклад
Дата публікації:09.11.2018 9:01:11