СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       

Знайдено на сайті:Új Szó
Мова:14 (Hungarian / magyar)
Заголовок:

A fizetéseinkhez képest drága az élelmiszer

Резюме:A fizetéseinkhez képest drága az élelmiszer Macsicza Mark 2018. 11. 08., cs - 09:42
élelmiszer
Friss ikon
Off
Törzs

Megjelent a 2018-as Globális Élelmiszer-biztonsági Index (GFSI). A Corteva Agriscience támogatásával készült GFSI az első olyan index, amely az élelmiszer-biztonságot a megfizethetőség, az elérhetőség és a minőség szempontjából vizsgálja 113 országban. A lista első helyein Szingapúr, Írország, Nagy-Britannia, az Egyesült Államok és Hollandia található. A jelentés megállapítja, hogy a múlt évben elsősorban a közepes és az alacsony jövedelmű országok esetében tapasztalható a legjelentősebb javulás.

Szlovákia 70,3 ponttal a 35. helyen áll a 113 országot tartalmazó összesített rangsorban, a visegrádi országok közül így az utolsó. A V4-ek közül legjobban a csehek teljesítenek, amelyek idén a 24. helyen vannak, megelőzve a 26. helyen levő Lengyelországot és a 30. helyen levő Magyarországot. Az élelmiszerek megfizethetőségét illetően Szlovákia 32. a listán, és e tekintetben is megelőzi őt Csehország (26.), Lengyelország (29.) és Magyarország is (31.). Míg a szlovákiai háztartások a havi kiadásaiknak átlagosan a 17,8 százalékát fordítják élelmiszerekre, Magyarországon ez 18,2, Csehországban 16,6, Lengyelországban pedig 16,9 százalék. A listán szereplő 113 országban egyébként átlagosan a háztartási költségek 29,5%-át fordítják élelmiszerre.

euro

Nem bántuk meg az euró bevezetését

Pozony |

Sikertörténetnek tartja az euró tíz évvel ezelőtti szlovákiai bevezetését a vállalkozók döntő többsége.

Az elemzés egyik meglepetése a minőséget és élelmiszerbiztonságot vizsgáló rangsor. A szlovákiai politikusok ugyan gyakran érvelnek azzal, hogy a hazai élelmiszer minősége és biztonsága meghaladja a külföldiét, a most közzétett adatok szerint azonban Szlovákia e tekintetben is lemarad a szomszédos országoktól. A minőséget és élelmiszerbiztonságot illetően a 47. helyet foglaljuk el a globális rangsorban, míg a magyarok a 33., a csehek a 29., a lengyelek pedig a 28. helyen vannak. Szlovákiát e tekintetben még a 46. helyen levő Ukrajna is lekörözi. Szlovákia a most közzétett elemzésben csak két pontban érte el a maximális 100 pontot: az élelmiszerbiztonságot garantáló programok létrehozásában és a táplálkozásra vonatkozó követelményekben.

Bevezető
Pozony |

Az élelmiszerek megfizethetőségét és minőségét vizsgáló globális toplistán Szlovákia, legalábbis régiós összehasonlításban, csúnyán leszerepelt. A minőséget és élelmiszer-biztonságot illetően még Ukrajna is leköröz bennünket.

Település / hely
Pozony
Rovatoldalon kiemelt
Nem kiemelt
Komment kikapcsolva
Bekapcsolva
Bevezető mint galéria
Ki
Szerző
Molnár Iván
Посилання:http://ujszo.com/gazdasag/a-fizeteseinkhez-kepest-draga-az-elelmiszer
google translate:  переклад
Дата публікації:08.11.2018 10:42:27
Автор:
Url коментарів:
Джерело:
Категорії (оригінал):
Додано:08.11.2018 14:02:59




Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014