Знайдено на сайті:Mediapool.bg
Мова:2 (Bulgarian / български)
Заголовок:

Финал за Мирела Демирева, два полуфинала за Ивет Лалова

Резюме: Седмият ден от световното първенство по лека атлетика в Лондон донесе и първи финал за скромната българска група от осем атлети. Спортист номер едно на България за миналата година Мирела Демирева подобри личното си постижение на висок скок за сезона с 2 см и със 192 см попадна сред 12-те финалистки. Вицеолимпийската шампионка от Рио, която през този сезон не е особено убедителна, заради изпробването на нов разбег, ще даде всичко от себе си във финала в събота за да завоюва отново медал.   За разлика от нея най-добрата ни спринтьорка Ивет Лалова-Колио този път не успя да подобри лични си резултат и не намери място сред финалистките на 200 м, така както успя да го направи преди две години на световното първенство в Пекин. Лалова заврши трета в първя полуфинал, а времето и не беше достатъчно за да попадне във финала като щастлива губеща.   Така Ивет Лалова приключи участието си на световното първенство в Лондон с два полфнала – на 100 м и на 200 м.   За разлика от сряда, когато цял ден валеше дъжд и беше много студено около 13 градуса, в четвъртък времето се оправи и е приятно с температура около 19 градуса.   Демирева ще се бори за отличие в събота   Квалификацията на висок скок протече по възможно най-добрия начин за Мирела Демирева. Тя скачаше във втория поток веднага след водачката за сезона Мария Ласицкене от Русия, която в Лондон се състезава под неутрален флаг.   Спортист номер едно за 2016 г. започна уверено състезанието, преодолявайки от първи опит последователно 180, 185 и 189 см. На 192 см първият й опит беше фаул, но без проблеми преодоля височината от втори опит, който се оказа достатъчен за да бъде сред първите 12.   Първоначално нормативът за влизане във финала беше 194 см, но след като само 12 атлетки преодоляха височината от 192 см организаторите решиха повече опити да не се правят.   Така в събота Демирева ще участва във финала, който започва в 21:05 часа българско време.   Нейни съпернички ще бъдат водачката в световната ранглиста Мария Лисицкене (Русия), Юлия Левченко (Украйна), Камила Лисвинко (Полша), Иника Макферсън (САЩ), Катарина Джонсън-Томпсън (Великобритания), Вашти Кунгнхем (САЩ), Айрине Палсите (Литва), Морган Лейк (Великобритания), Михаела Хруба (Чехия), Рут Бейтия (Испания), Мари-Лорънс Юнгфлайш (Германия).   Ивет Лалова остана с два полуфинала на 100 и 200 м   За разлика от преди две години този път Ивет Лалова не успя да попадне сред осемте най-бързи жени на планетата на 200 м.   Българката финишира трета в първия полуфинал с време 22.96 секунди и тръпна докрай дали ще успее да намери място сред първите осем на планетата.   Серията й беше спечелена с лекота от защитаващата световната си титла холандка Дафне Схипърс с време 22:49 секунди. Втора остана Дежа Стивънс с 22:71 секунди.   Олимпийската шампионка на 400 м Шона Милър-Уибо от Бахамите финишира първа във втория полуфинал с време 22.49 секунди. Втора остана Кимбърли Дънкън от САЩ с 22.73   Победител в третото полуфинално бягане стана Мари Жозе Та Лу от Кот д'Ивоар с 22.50 секунди. В Лондон Та Лу вече спечели сребърен медал в късия спринт на 100 м и ще бъде основен съперник на защитаващата титлата от Пекин Дафне Схипърс.   Втора в третия полуфинал остана Дина-Аштър Смит от Великобритания с 22.73 секунди – лично постижение за сезона.   Двете щастливи губещи времена от полуфиналите се оказаха на спринтьорките Кристал Еманюел от Канада и Таня Гейтър от Бахамите. Те завършиха трета и четвърта в третия полуфинал с разлика от две хилядни от секундата и записаха време 22.85 секунди.
google translate:  переклад
Дата публікації:10.08.2017 23:04:45