Автор:
valeriy.drotenko
Дьордь Конрад: Кримська істерія може спричинитися до створення нездорової зони в Європі
07.03.2014 20:34:38
80-річний угорський письменник
Дьордь Конрад розкритикував подачу кримської кризи західними ЗМІ. "Істерія в ЗМІ, котра подається як 'війна на порозі' може створити у Європі хворобливу атмосферу", - заявив Конрад сьогодні (07.03) німецькій ІА DPA.
На думку письменника панівниою є оцінка ситуації, котра не є раціональною. Конрад провів паралелі з передднем 1-ї Світової війни, коли панувала схожа атмосфера. Він же не вбачає жодної загрози війни у Криму чи через нього.
Конрад також розкритикував Росію за її "вкриту туманом військову операцію" в Криму, як і ВР у Києві за голосування закону ро мови. Згідно з його словами, "національний та політичний суверенітет" (територіальна цілісність), котрих вимагає Захід, "не є священною догмою", як вважає письменник.
Як ЄС, так і США з Росією повинні, на думку Конрада - переконаного європейця, - серйозно подумати "над територіями, де намішано нацменшинств".
***
Від перекладача: вочевидь вельмишановний Дьордь і сам не до кінця зрозумів, що ж він хотів видати. Ми не можемо не погодитися, що закон про мови було скасовано передчасно. Також ми не в захваті від нинішнього складу ВР та його бурхливої діяльності. Однак, якщо відповідати Конрадові в рамках його останнього та єдино конструктивного аргументу, то саме Росія і намагалася зруйнувати багатоетнічність Криму (депортувавши упродовж 1944р. не лише татар, а й німців, генуезців, греків, вірмен та представників інших народностей, котрі, вочевидь "заважали" чи "становили загрозу" реалізації сталінських планів на Крим. Повернулися лише татари - російське ж населення в Криму, по суті, нічим не відрізняється від визнаного в країнах Балтії "окупантами" їхніх "братів за етносом". Тому у твердженні Конрада про те, що ЄС має поважати багатоетнічність Криму є, щонайменш, невіглаством, а так - цинізмом.
Оригінал статті - demorgen.be.