СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       У ісландському містечку злих ельфів задобрювали піснями та молитвами

02.07.2011 11:55:00
Автор: valeriy.drotenko 

Мешканці невеличкого ісландського містечка Болунґарвік всерйоз вважають, що їм вдалося піснями "задобрити" ельфів, що ніби-то живуть в сусідніх горах.

Як відомо, наприкінці червня 2011р. на містечко дощем посипалося каміння й земля. Ісландці, чималий відсоток котрих вірить в існування ельфів та гномів (для позначення котрих у тій країні послуговуються об'єднавчою назвою "прихований народ") причиною цього явища завважали помсту представників "прихованого народу" за інженерні роботи, що їх проводили у сусідній ущелині - з метою спорудження оновленого бар'єру, що мав би покращити захист містечка від сходу лавин, на попередньому тижні проводилися у т.ч. й вибухові роботи.

Серед ісландців існує давня прикмета (на кшталт нашого "не свисти у хаті, бо грошей не буде"): якщо кидати камінням в ущелини, можна ненароком поцілити в ельфа чи гнома (їх же ж не видно, на те вони й звуться "прихованим народом"), і, таким чином, спровокувати його (чи її) помсту.

Дехто з місцевих мешканців одразу ж приписав цей (та інші інциденти) на будівництві помсті ельфів, нагадавши, що підривні роботи зі спрорудження анти-лавинного захисту почалися менш, ніж за рік потому, як було завершено прокладення доріжного тунелю крізь високий пагорб Осгільд (поблизу) - при цьому, ані на нинішні, ані на попередні роботи не було належним чином отримано дозволу "прихованого народу".

Місцеві "провидці" (ворожбити), котрі також пов'язали "кам'яний дощ" із помстою "прихованого народу", спочатку звернулися до місцевого муніципалітету з пропозицією провести публічне вибачення перед ельфами й гномами за ті незручності, що їм завдало спорудження нового бар'єру. Однак, місцева рада не угледіла за подібним заходом жодної потенційної PR-цінності й відмовилася співпрацювати з ворожбитами, посилаючись на те, що має бути якесь більш логічне пояснення низці нещодавних нещасних випадків та поламок під час проведення інженерно-будівельних робіт.

Після цього ініціативу перехопили декотрі небайдужі місцеві мешканці і провели власну процедуру "замирення" ельфів.

 “Тоді до мене звернулися як ельфи, так і люди з проханням допомогти у досягненні згоди щодо цього питання. Я порахував, що достатньо буде заспівати пісень", - розказує музика Бенедикт Сіґюрдссон. Для цього, упродовж всієї церемонії було заглушено двигуни усієї важкої машинерії на будівництві. Діти-дошкільнята та інші зацікавлені місцеві мешканці, що зібралися навколо з метою їх підтримати, заспівали пісень та провели колективний молебень.


 


Оригінал: Icelandic town hopes angry elves have been soothed by songs
Рубрика(и): Різне , Гумор

Hannoversche Allgemeine Zeitung (Germany, German) Як правильно вимовляти "Україна" німецькою?
Стаття гановерського журналіста Уве Янсена, котра буде зрозум... 21.06.2012 8:57:00Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014