СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Замість дискотеки - на урок історії

21.04.2012 10:00:00
Автор: Валерій Дротенко 

 Чи то спеціально до ЧЄ-2012, чи, можливо, в рамках якогось довшого проекту, хоча й, не виключено, що як поодинокі індивідувальні ініціативи, Німеччина намагається покращити власний імідж у очах наших співвітчизників.

Адже, ні для кого не секрет, що сприйняття "дойчів" широкими масами нашого населення лишилося, головно, таким, яким його залишила в їхніх головах радянська пропаганда - себто, фашисти, нелюди, діди яких воювали з нашими дідами, знищували, спалювали села, заганяли народ на примусові роботи, тощо.

 Слід відзначити, що саме такий імідж Німеччини превалює у всьому світі, окрім тих країн Європи, де вдалося по війні дещо "покращити" імідж країни (найбільших успіхів у цьому досяг відомий прем'єр Вілі Брандт). І та протягом останніх 5-10 років, фактично, здійснює "ре-брендинг" себе як країни і народу у очах решти світу, намагаючися здихатися цього, звісна річ, небезпіставно нажитого клейма.

Ось, в рамках, вочевидь, подібних зусиль, зокрема, було запрошено до потсдамського жіночого центру двох літніх жінок з України - колишніх ост-арбайтерок, аби їхні розповіді послухали учні місцевих шкіл. Як зазначає автор оригінальної статті, багато хто з присутньої молоді убраний, мов для дискотеки, хоча антураж зовсім не дискотечний. Більшість з присутніх прийшли, бо вивчають російську і для них це можливість мовної практики. Авторка статті також висловлює надію, що вони також дійсно переймаються і співчувають нелегким долями своїх гостей зі Сходу.

 На фото: Маргарита Ухаєва (крайня зліва) та Олександра Ястребова (крайня справа) під час зустрічі. 


Оригінал: Geschichte statt Disko
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014