СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Він був економічним радником урядів

02.04.2012 10:03:02
Автор: Валерій Дротенко 

В інтерв'ю шведській регіональній газеті (об'єднана Нюа Вармландс, Карлскуга тіднінґен і Карлскуга кур'єр) Андерс Аслунд пригадує роки праці з керівниками пізнього СРСР та пост-радянських республік - Горбачовим, Єльциним, Путіним, Кучмою, Акаєвим, тощо.

Вельми цікаве інтерв'ю, варте повного перекладу. Нижче ми наведемо один з уривків.

Три центральні праці

(маються на увазі книги професора Аслунда - авт.)

Першою вийшла робота «Боротьба Горбачова за економічну реформу» (ориг. Gorbachev's Struggle for Economic Reform) 1989р., друге видання якої послідувало двома роками пізніше. Загалом (на дату виходу цієї статті-авт.) Аслундові належать авторство та спів-авторство одинадцяти книжок, крім того – редагування ще 16 книжок.

Центральними у власному доробку він вважає «Як будувався капіталізм»(2007р.), «Російська капіталістична революція» з під-заголовком «Чому ринкова реформа вдалася а демократія – ні» (2007р.) (ориг. – «Russia's Capitalist Revolution: Why Market Reform Succeeded and Democracy Failed») та «Як Україна стала ринковою економікою та демократією» (2009р.).

-          Це три найбільші ретроспективні роботи. Однак я зараз розмірковую над тим, що варто вилучити останню частину з назви книги про Україну,- каже він та посміхається з тією іронією, котру лиш можливо зобразити.

Себто, він вважав би за краще вилучити слово «демократією» з назви, задовольнившись заголовком «Як Україна стала ринковою економікою», коли вийде друге видання, що станеться, за його розрахунками, у кінці року.

Найсвіжіша книга за авторством Андерса Аслунда вийшла минулоріч – її було написано з прем'єр-міністром Латвії Валдісом Домбровскісом, назва книги – «Як Латвія пройшла крізь фінансову кризу» (ориг. «How Latvia Came Through the Financial Crisis»).

- Ми зустрілися декілька разів і він запропонував нам разом написати цю книгу, - каже профессор.

 

/Продовження слідує…/

"" 


Оригінал: Han har varit ekonomisk rådgivare till regeringar
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014