СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Пахан Янукович

10.03.2012 20:21:00
Автор: Валерій Дротенко 

 Президент України ув'язнює опозицію. Йому з власного досвіду відомо, як воно - опинитися у тюрмі. Він там бував двічі - за розбій та за нанесення тілесних ушкоджень.

З тих пір, як Януковича таки обрали президентом України, два слова у київському лексиконі зробили карколомну кар'єру: "ізолятор", СІЗО, та "колонія" (де відбувають покарання). Янукович, котрого були витурено з влади під час "Помаранчевої революції" 2004р., зі своїм повернення 2010р. на владний Олімп зробив ув'язнення центральним інструментом свого правління. Уже за кілька місяців з початку його правління ведучі противники його режиму потрапили до в'язниці, поміж інших - керівник опозиція та колишня прем'єрка Юлія Тимошенко, котру було засуджено до 7 років ув'язнення у результаті процесу, що його розкритикував увесь світ. Її єдиний міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та колишній міністр оборони Валерій Іващенко чекають ще у Лук'янівському ізоляторі на свої вироки.

У житті самого Януковича тюрма відіграла центральну роль. Уперше він потрапив туди у кінці 1960-х, ще підлітком, котрий ріс без батьків поміж димних труб і похмурих териконів східно-української сталевугільної рів'єри Донбасу. Туди з усіх кінців Союзу стягували Совєти чоловіків для роботи на шахтах, не сильно питаючи, звідки ти й хто - часи були сутужні. Вуличні банди панували у провулках між домнами, і слабий на кулак не мав шансів "вибитися в люди". Конфлікти з міліцією, утримування у дитячих колоніях, тощо, були буденною справою, тож Януковича вони теж не оминули - у юності його двічі було засуджено за кримінальними статтями. Справжні обставини й підробиці тих справ досі не до кінця з'ясовну, сам же колишній ув'язнений подає їх коротко як "завдання тілесних ушкоджень середньої важкості".


Попередні роки у в'язниці було видалено з актів

Друга фаза зі сфери криміналу, що посідає важливе місце у біографії Януковича, розпочалася через чверть століття, у 1990-і. Радянський Союз розпався, і олігархи вкупі з бандитськими баронами першої буремної десятирічки розподілили між собою шахти і ливарні за допомогою "Калашнікових" та ручних гранат. З колишніх "кримінальних авторитетів", як це називають в Україні, стали мажоритарні акціонери, а Янукович доріс за підтримки нових володарів до посади губернатора Донецьку в 1997р. А 2002 року, вже за підтримки авторитарного президента Кучми, котрий як ніхто інший умів зрівноважувати вплив регіональних кланів, наш герой став навіть прем'єр-міністром всієї України. Саме тоді, коли він був уже не якоюсь дрібно-кримінальною шпаною, а людиною влади, підозрюють, і сталося таємниче вилучення справжніх матеріалів його давніх кримінальних справ.
 

...(переклад неповний - далі буде)...Оригінал: Ukraine: Knastväterchen Janukowitsch
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014