СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Росія: Помаранчева тінь Снігової революції

10.02.2012 20:13:45
Автор: Валерій Дротенко 

Загалом влучна стаття поважного знавця перехідних економік та пост-радянського простору зокрема, - пана Андерса Ослюнда (Anders Åslund шв.), про останні масові мітинги у Москві: тоді як Путін ніби-то "по-батькіськи застерігає" своїх "співвітчизників" не впасти в оману і не піти "помилковим шляхом помаранчевих революцій", тим самим прозоро натякаючи саме на український її варіант та результати, пан Ослюнд зазначає, що Помаранчева революція не була помилкою, однак російське громадянське суспільство має почерпнути звідти той урок, що просто сам факт обстоювання "певної справи" ("правого дела" рос.) не гарантує перемоги.

Є і невеличке зауваження до автора - розбираючи різницю між шансами російського і українського громадянського суспільства, він завбачає "велику етнічну розділеність між російськомовним та україномовним населенням" як один із факторів, що заважав повній реалізації потенціалу української громадянської революції... Маємо одразу кілька претензій до цієї тези. По-перше, розділеність ця - не етнічного, а світоглядно-культурного характеру (навіть якщо можна визнати справжньою російською те, на чому думає що мовить переважна більшість того "російськомовного" населення); по-друге, солідарність проти Януковича у 2004р. була наслідком погіршення податкового та адміністративного клімату, котре відчував малий та середній бізнес по обидва береги Дніпра, тож, навряд чи можна говорити про розділеність за мовною чи територіальною ознакою. Всім нам зараз добре зрозуміло, що мало місце - "приватизація" влади оперативно "перефарбованими" політиками і делікатне усунення громадянського суспільства від управління країною і контролю за владою з початку 2005р.


Оригінал: RUSSIA: The Snow Revolution’s Orange Shadow
Рубрика(и): Вибори у РФ
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014