СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Переляканий дніпропетровський бізнесмен шведському радіо: чому "простолюдінам" дозволяють кидатися коктейлями Молотова?

18.02.2014 7:49:00
Автор: valeriy.drotenko 

Кореспондент шведського державного радіо "Сверієс Радіо" подав вельми перекручений матеріал про триваючі в Україні протести: до декого так і не дійшло, що це не революція за ЄС, а протест проти свавілля й необмеженості влади Януковича та його оточення. Назва статті - "Східна Україна схиляється у бік Росії".

Перекрученням є той факт, що такого висновку кореспондент Стен Шьострьом дійшов, опитавши одного вже доволі підстаркуватого, щоб цікавитися суттю події дніпропетровського бізнесмена, що замикає топ-20-ку найбагатших людей Дніпропетровська - Олексія Зінов'єва (фото ліворуч). Тобто, має місце, як мінімум, нерепрезентативність виборки.

Частково, я б сам погодився з висловами п.Зінов'єва про незахищеність вітчизняної економіки, про необхідність "не революції, а еволюції" - власне, так би воно й мало відбуватися, якби влада брутально не розігнала студентів 30.11.

Однак, його "праведний гнів" з приводу того, що "як можна людям дозволяти кидати коктейлі молотова, що це - вони завтра до мене прийдуть кидатися коктейлями молотова?!", я б розцінив або як невігластво, або ж як свідоме маніпулювання фактами: якщо п.Зінов'єву невідомо, з чого все почалося, хай "нє сочтьот за труд" поцікавитися й розібратися.

Ганьба - і шведському радіо, котре не звернуло увагу на вимушену еміграцію власників дніпропетровського торгівельного центру "Пасаж" (котрих почали переслідувати за трансляцію "5 каналу" на великих екранах ТЦ), як і на те, що при спробі взяти ОДА євро-майданівцями, міліція "прикривалася" дрібно- (а, можливо, і крупно-) кримінальними елементам ("тітушками"), але стала рупором недалекого про-російськи (чи про-совковськи) налаштованого технаря. 

Тому, від українського народу наша "дяка" Стену Шьострьому (фото ліворуч)  - за те, що подав саме цей голос, - та невідомому (поки що) редакторові "Сверієс Радіо", що пустив цей матеріал: міг би відсікти, чи завернути на переробку, або хоча б змінити заголовок через нерепрезентативність вибірки.

 Відвикайте, панове - подібна халтура вже не пройде, і Спільнобачення разом із іншими ініціативами перекладачів докладе усіх зусиль, щоб навчити Вас давати якісніший, адекватніший та такий, що більше відповідає дійсності, матеріал про Україну; заводьте кореспондентів тут (а не у Москві, як Ви звикли), і не шліть сюди усіх підряд, бо Шьострьом у Вас фахівець і з американських виборів, і з України водночас, а так не буває. Профануйте деінде - у Зімбабве, Свазіленді, тощо, але не в Україні, котра під боком у Швеції, є її стратегічним партнером проти Росії, а також з якою у Швеції тисячолітні історичні, генетичні, політичні та економічні зв'язки.

Автор: Валерій Дротенко


Оригінал: Östra Ukraina vänder sig mot Ryssland
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014