СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Український консул на знак протесту відмовляється від своїх обов’язків

23.01.2014 16:09:47
Автор: julia.halamay 

Почесний Консул України в Познані Вітольд Горовський на знак протесту проти брутальних дій міліції і «Беркуту» в Києві переказав послу в Польщі про намір відмови від виконуваної функції.

Почесний Консул направив також заяву, в якій пояснив причини свого рішення.

«Шановні панове, я почуваюся зобов'язаним сповістити всіх зацікавлених, що вчора ввечері я передав Пану Послу Маркіяну Мальському інформацію про намір закінчити консульське співробітництво. Характер цієї угоди є такий, що не передбачає автоматичного  припинення мого мандату. Угода дійсна ще 3 роки, а рішення про її можливе закінчення належить тепер до Посольства і МЗС України. Моє рішення має особистий характер і пов'язане з учорашніми подіями в Києві. Перевищеними були границі, в рамках яких я був готовий виконувати консульську місію в Познані. При цій нагоді, я хотів би також виразно підкреслити, що моє рішення не має зв'язку з політичними вподобаннями  чи веденнями переговорів уряду України з Європейським союзом. Я вважаю, що громадяни нашого Сусіда мають повне право на демократичні вибори і політичні симпатії. Я вважаю, що смерть декількох осіб в Києві і впровадження положень, різко обмежуючих демократичні права - це події, які не залишають мені вибору. Рішення, про яке я пишу, не означає жодних змін для діяльності Познані в рамках Соціально-культурного Товариства «Польща-Україна», організації культурного фестивалю чи публічних дебатів. Так само виглядає ситуація з консульством, яке зберігає безперервність дії до часу пояснення юридичних питань. На завершення залишається мені висловити надію, що трагічні події, що мають місце в дні національного свята Єдності України були кульмінацією насилля і стануть символічним поворотним моментом в історії будування громадянського суспільства в нашого Сусіда. З виразами поваги, Вітольд Горовський Почесний Консул України в Познані»


Оригінал: Ukraiński konsul w geście protestu rezygnuje z funkcji
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014