СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



Україна: Нерви на межі

21.01.2014 16:15:00
Автор: julia.halamay 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чергові жертви сутичок з міліцією, арешти студентів, зникнення діячів опозиції - це реальність Києва у вівторок.

У вівторок до 10 години київські медики госпіталізували наступних протестуючих, які отримали рани в результаті сутичок з українськими міліціонерами. Згідно з офіційними даними до 122 осіб зросло число поранених у боротьбі, яка від неділі триває на вулиці Грушевського в Києві. Однак медичні служби Майдану говорять навіть про 1400 постраждалих.

У бік міліції летять каміння і коктейлі Молотова. Міліціонери відповідають світло-шумовими гранатами, газом. Вживають також водні гармати, стріляють гумовими кулями. За даними українських медіа, цілять в голову. З'явилася інформація про чотирьох осіб, яким попали в очі.

Зростання напруги

Атмосфера стає щораз більш напруженою. Люди, що знаходяться на місці заворушень, почали отримувати СМС-повідомлення з інформацією, що вони були зареєстровані як «учасники масових заворушень». У вівторок всі мобільні мережі видали заяви, що таку інформацію не розсилали, ймовірно це справа рук хакерів.

Фальшиві СМС-повідомлення не є єдиними інструментами залякування, які використовує влада. Знову заарештовано маніфестантів і суспільних діячів. Протестуючі з обуренням зустріли затримання шістьох студентів Київської університету кіно, які були ув'язнені в понеділок пізно увечері. Арешт здійснила міліція, яка забрала до відділку молодих людей, що поверталися з протесту. Їх звинувачено в масових порушеннях порядку , загрожує їм до 15 років в'язниці. Схожі обвинувачення направлено вже проти 13 осіб.

Такий великий термін позбавлення волі передбачають нові зміни в українському законодавстві, які прийняли в скандальний спосіб українським парламентом в минулий четвер. У понеділок уночі вони були опубліковані в службових бюлетенях, набудуть чинності в середу.

У заяві українського МВС можна прочитати, що на даний момент загальна кількість заарештованих до цього часу складає 32 особи.

Широкою луною рознеслося  також зникнення декількох активістів протестів, які за даними українських медіа були викрадені невідомими особами. Особливу увагу медіа прикувало зникнення Ігоря Луценка, відомого українського суспільного діяча, якого у вівторок зранку забрали з лікарні одягнені в цивільне люди. До цього часу не має з ним контакту.

Нерви на межі

Між іншим про справу зникнення Луценка питали Володимира Олійника, одного зі співавторів останніх змін в українському законодавстві, журналісти незалежного телебачення Hromadske.tv. З кожною хвилиною розмови атмосфера ставала щораз більш напруженою, і наприкінці один з ведучих, Роман Скрипін, показав образливий жест у бік депутата Партії Регіонів. Другий, Данило Яневський, відмовився подати своєму гостю руку. Перед тим протягом декількох хвилин Олійник незворушно пояснював, що йому зовсім не соромно за закони, які підготував, констатував, що вони потрібні Україні, а в хаосі винні протестуючі. Наприкінці пообіцяв зайнятися справою зникнення Луценка та інших активістів.

Ціла ситуація показує в якій великій напрузі працюють журналісти, залучені до репортажів з місця протестів. Багато представників медіа скаржуться, що «Беркут» полює на них і стріляючи гумовими кулями, цілить в їх голови. В Інтернеті можна знайти відео, на якому один з міліціонерів цілиться зі зброї в оператора телебачення «5 канал», а потім стріляє. Представників медіа також брутально б’ють. Така доля спіткала, між іншим, двох журналістів Радіо Свобода, яких спершу побили на вулиці Грушевського, а потім заарештували. За даними Київського медіа-центру впродовж останніх двох днів постраждало вже 24 журналіста.

Не лише Київ

Протести тривають також в інших частинах країни, в т.ч. в Івано-Франківську та Рівному, де люди блокують виїзди з військових частин. Причиною є інформація про мобілізацію внутрішніх військ владою, яка задумує стягнути всі сили до української столиці.

У вівторок також відбулася демонстрація в Брюсселі, де представники української діаспори звернулися до Європейського союзу за якнайшвидшою реакцією. Схожий мітинг мав місце день раніше перед Представництвом Європейського союзу в Києві. Оточені колючим дротом маніфестанти питали, чи Європа хоче дозволити народження нової диктатури в її межах та апелювали про допомогу.

Тим часом Європа - окрім вислову в черговий раз про занепокоєння - досі не реагує.


Оригінал: Ukraina: Nerwy na wyczerpaniu




Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014