СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



Кличко визнає: ми втратили контроль. Росія «хоче, щоб Україна була стабільна». Завтра набудуть чинності закони, спрямовані на опозицію

21.01.2014 11:10:00
Автор: julia.halamay 

 

 

 

 

 

 

 

Один з лідерів української опозиції Віталій Кличко порівняв на шпальтах німецького таблоїду «Більд» останні події в Києві до дій під час війни. Визнав водночас, що лідери мирних протестів в Україні втратили контроль над ситуацією. Свою думку в справі останніх подій на Україні висловив також глава російської дипломатії.

«Ми - опозиція, яка висловлюється за мирні протести, ми втратили контроль над рухом», - визнав Кличко. Застеріг, що відповідальність за цей стан речей лягає на уряд. «Президент Янукович ігнорував протягом восьми тижнів мирні висловлювання сотень тисяч людей про проведення дострокових виборів». Те, що тепер екстремісти воюють з міліцією, є наслідком його законів» від 16 січня, які обмежують громадянські свободи - пояснив лідер партії Удар.

«Для мене це була ситуація як під час війни, - написав український боксер і опозиціонер. Міліція вжила сльозогінний газ; демонстранти кидали камінням, а коли я пробував бути посередником, якийсь скажений учасник демонстрації направив вогнегасник прямо в моє обличчя», - так Кличко описав недільні події в столиці України.

«Якщо Янукович надалі застосовуватиме репресії по відношенню до демонстрантів, то я не здивуюся, якщо незабаром ми матимемо перших убитих, - додав глава Удару, пишучи, що після недільних заворушень розмовляв з президентом Януковичем і зробив висновок, що «він цього разу хоче серйозно вести переговори з опозицією».

Росія хоче «стабільну Україну»

Свою думку в справі останніх подій в Україні висловив також глава російської дипломатії. Сергій Лавров оголосив, що Росія занепокоєна розвитком ситуації в Україні. Оцінив також, що події в Києві доводять, що ситуація вислизає з-під контролю лідерів української опозиції.

- Ми закликаємо всі сторони до розв'язання проблем по дорозідо діалогу, в рамках Конституції України, - сповістив Лавров на своїй щорічній прес-конференції в Москві. - Ми засуджуємо будь-яке насилля.

Глава російської дипломатії дорікнув Європейському союзу втручання в ситуацію на Україні, а в якості прикладу навів візити політиків з держав ЄС на київський Майдан. Лавров заперечив втручання Росії в ситуацію в Києві. «Ми хочемо, щоб Україна була стабільна. Занадто багато об'єднує наші країни, щоб ми доливали олію до палаючого там вогню», - оголосив.

Лавров заявив, що Москва готова виступити в ролі посередника у врегулюванні політичної кризи на Україні. «Умова мусить бути один - що нас про це попросять, - зазначив. - Розуміємо, що така допомога тепер не потрібна, бо тривають безпосередні контакти між президентом, урядом і опозицією».

Глава дипломатії Росії визначив як провокаційні всілякі роздуми на тему можливого розпаду України. - Ми робимо все для того, щоб цього не допустити; щоб стабілізувати ситуацію, - сповістив. Лавров запевнив, що Росія готова вислухати думку Європейського союзу на тему ситуації в Україні під час саміту ЄС-РФ наступного тижня в Брюсселі.

Бійка на вулиці Грушевського

У неділю після полудня, під час мітингу опозиції на Майдані Незалежності в Києві, групи молодих людей, які оголосили потім, що належать до радикальної організації «Правий Сектор», рушили в напрямку блокади міліцій на вулиці Грушевського, щоб відкрити доступ до зачиненої від двох місяців для автомобільного руху і звичайних громадян урядової дільниці, і саме тут розташований Кабінет Міністрів України.

Одягнені в маски молоді чоловіки почали атакувати блокаду пляшками з бензином, камінням і палицями. Міліція відповідала їм стрільбою гумовими кулями зі зброї і світло-шумовими гранатами, а також поливала атакуючих водою при температурі мінус 10 градусів за Цельсієм.

Постраждало близько 100 міліціонерів і близько 100 протестуючих. Чотири особи у важкому стані попали до лікарень. Одній особі ампутовано долоню, а троє інших втратили по оку. Заворушення на Грушевського надалі тривають.

Антидемократичні закони

Невдоволення українців, які від листопада протестують проти призупинення співпраці їх країни з ЄС, зміцнішало після ухвалення в четвер в парламенті і підписання в п'ятницю президентом Януковичем законів, які значно загострили відповідальність громадян за участь в несанкціонованих зібраннях і обмежили діяльність позаурядових організацій. 

Українські урядові медіа опублікували у вівторок закони, які значно загострюють кару для супротивників влади та обмежують діяльність позаурядових організацій. Це означає, що розкритиковані Заходом як недемократичні юридичні акти, набудуть чинності в середу.

Закони, прийняті минулого тижня парламентською більшістю Партії Регіонів і Комуністичної Партії, а згодом підписані президентом Віктором Януковичем, з'явилися в газеті «Голос України». Опозиція безуспішно намагалася пвилучити її наклад.

Засуджені опозицією юридичні зміни, внесені в т.ч. в закон номер 3879, загострюють відповідальність за участь в нелегальних демонстраціях і за поширення «екстремістського змісту», а також підвищують кару за розбиття наметів в місцях протесту.

Передбачено також кару для водіїв, які пересуваються дорогами в колонах з кількістю транспортних засобів понад п'ять, а також заборонено демонстрації перед приватними квартирами і будинками громадян.

На думку опозиції, змінені положення націлені на учасників антиурядових протестів, які тривають від листопада на Майдані Незалежності в Києві. Парламентська більшість спростила процедури, пов'язані з позбавленням депутатського імунітету, що може вдарити по депутатам меншості, залучених до цих протестів. 


Оригінал: Kliczko przyznaje: utraciliśmy kontrolę. Rosja "chce, by Ukraina była stabilna"




Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014