СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Радикалізація настроїв в Україні. Чи це лише початок?

20.01.2014 16:06:21
Автор: julia.halamay 

Український політолог і публіцист Віталій Портніков під час розмови з Wprost.pl розповів про радикалізацію частини Майдану, а також про «скандальні» закони Віктора Януковича.

 

Минулого тижня президент України Віктор Янукович підписав десять законів, які в медіа назвали «скандальними». Нове право делегалізує протести на Євромайадні, впроваджує сильніший контроль над Інтернетом і телекомунікацією, забороняє збір і публікацію інформації, що містить наклепи  на суддів і міліції. Українські журналісти оцінили це як спробу введення цензури, а також ламання прав і громадянських свобод. На вихіднх на головному майдані Києва знову було людно. У неділю дійшло до сутичок з міліцією. Постраждало близько 100 осіб.

 

- Це була помилкою команди Януковича. Кожна спроба змін положень у час, коли в державі панує дестабілізація, тільки посилює конфронтацію. Піддає сумніву саме поняття права, тому що величезне число людей його ігнорує.  Це все в черговий раз показує, що Янукович не здатний адекватно оцінити події, які відбуваються в державі, - сказав політолог Віталій Портніков.

 

За словами Портнікова, автори «скандальних» законів пробували ввести контроль над суспільним життям українців. «У Росії схожий процес відбувався поступово і на тлі економічного зростання держави. Україна є банкрутом, який живе виключно за російські гроші. Путін мав підтримку росіян, в Україні не має такого місця, де люди підтримують Януковича. Іншими словами, Янукович хотів зробити за один день те, над чим Путін і Лукашенко працювали роками. Не вдасться побудувати авторитарної держави в один день», - сказав Портніков.

У нинішній ситуації не можна говорити про протиставлення Сходу і Заходу України. «На Заході держави люди мають опозицію. На Сході президентська Партія Регіонів має монополію на владу. Але це не означає, що може похвалитися підтримкою. Якби будь-хто з політиків вийшов з Партії Регіонів і заснував власний рух, отримав би мільйонів голосів», - оцінює Портніков.

На даний момент, говорить політолог, протести в Україні переходять у фазу радикалізації настроїв. Принаймні в частини протестуючих.

- Сьогодні президент говорить про ведення переговорів. Якщо після них не наступить якась зміна, ситуація загострюватиметься, - підсумував Портніков. 


Оригінал: Radykalizacja nastrojów na Ukrainie. To tylko początek?
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014