СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Наступний день після голосування за заборони. Україна в шоці

17.01.2014 17:51:00
Автор: julia.halamay 

 

 

 

 

 

 

Четвергове голосування у верховній Раді викликало масу гнівних коментарів в українському Інтернеті.

Прийняті в скандальний спосіб зміни до українського законодавства були однозначно визнані кроком у бік введення авторитаризму в країні. Портали спільнот були залиті лавиною коментарів - домінує тон відчуття загрози, злості, але також заклики до боротьби.

Юрій Луценко, колишній міністр внутрішніх справ, побитий 11 січня співробітниками «Беркуту», за власним проханням був виписаний з лікарні і негайно опублікував на своїй сторінці заклик до народу. У своєму записі із заголовком «Грабіж вільної України» він закликав українців до масового приїзду до Києва на день Національного Об'єднання, 22 січня. «Повна мобілізація України – на столицю. Автомобілями, бусами, на тракторах - боріться за вільну Україну!».

В Інтернеті публікують інфографіку, де в доступний спосіб пояснено, які положення були ухвалені та які це може мати наслідки. «Відтепер держава може заблокувати твій доступ до Інтернету», «Масове порушення громадського порядку - кара від 10 до 15 років позбавлення волі», «Збір інформації про працівників «Беркуту» і суддів - до трьох років ув'язнення», «Діяльність інформаційних агентств без реєстрації в державному списку - конфіскація устаткування, також гігантські штрафи».

Український Інтернет переповнений схожими записами, які часто перекладаються на англійську мову, - так, щоб інформація також дісталася закордону.

 «Янукович на курсах диктатора-початківця» - це заголовок статті, опублікованої на сторінці найбільшого незалежного інформаційного порталу України «Українська Правда». Сайт, заснований у 2000 році через брутальне вбивство журналіста Георгія Гонгадзе посадовими особами українського апарату безпеки, роками є головним інформаційним джерелом українців. З самого початку теперішніх протестів відіграє також головну роль - завдяки запису їх журналіста, Мустафи Наєма, розпочалися маніфестації 21 листопада, які потім переродилися в Євромайдан.

«Треба вибратися з Мордору, і тоді ми почнемо роботу з початку», - цитує відомого українського письменника, Юрія Андруховича, газета «День». Також на її сторінці опубліковано висловлювання ветерана Афганістану, Валентина Лихоліта, який вже десятки днів охороняє територію київського Майдану: «Якщо влада захоче застосувати силовий варіант розгону протесту, тоді муситиме всіх заарештувати або вбити. В іншому випадку ми повернемося ще сильнішими».

Тижневик «Український тиждень» пише: «Україна на шляху до мафіозної держави». «Влада готує операцію Реванш»  - це також сьогоднішній заголовок.

Не менш емоційні заголовки статей і новин можна побачити практично у всіх незалежних українських медіа. На головній сторінці інформаційного агентства «ЗІК» було викарбовано слова професора Мариновича, який закликав українців до «духовного опору», а також звернувся, щоб «весь народ вдягнув каски на голову» і вийшов на вулиці. Опозиція закликає в свою чергу до всенародного страйку.

Крім інформації, поданої більшістю українських медіа, все ж немає офіційного потверджування факту підписання президента Віктора Януковича всіх прийнятих в четвер змін у законодавстві. В Україні триває мобілізація, а також панує настрій очікування найгіршого.


Оригінал: Dzień po przegłosowaniu zakazów. Ukraina w szoku.
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014