СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



Україна йде слідами Білорусії

16.01.2014 20:33:00
Автор: julia.halamay 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Партія Януковича радикально обмежила громадянські права. Українська опозиція говорить про диктатуру.

Українська влада обирає силовий варіант. Прийняті в четвер парламентом зміни в законодавстві відкривають можливості для нових репресій проти протестуючих українців. Київські лікарні готуються до прийняття жертв нової хвилі насилля.

Ситуація нагадує те, що вже сталося в Росії та Білорусії. «Це крапка над «і», доповнення картини кінця нашої демократії, - сказав Віталій Портніков, опозиційний український політолог. - Те, що було прийнято, та яким чином, сповіщає про прихід авторитаризму в Україну.  Це цілковита ізоляція від світу свободи слова та західних цінностей».

Під час засідання Верховної Ради депутати не знали проектів законів, за які голосували, не відбувалися дебати. Правляча Партія Регіонів і Комуністична Партія України за рахунок голосів своїх депутатів приймали наступні закони. Коли опозиція забрала в частини депутатів ПР і КПУ картки для голосування, ті почали голосувати шляхом підіймання рук. Число голосуючих повідомляли глави парламентських клубів.

Заборона за забороною

Прийняті під час вчорашнього засідання парламенту зміни в законодавстві передбачують багато заборон, що стосуються опозиції та позаурядових організацій. Це нагадує ситуацію в Білорусії та Росії.

Від сьогодні позаурядові організації, приймаючі гроші із зарубіжних джерел, муситимуть зареєструватися як «зарубіжні агенти». Запроваджена також цензура в Інтернеті. Кожен провайдер Інтернет послуг буде зобов'язаний реєструвати історію сторінок, що переглядаються, і мейлів зі своїми клієнтами, а  також їх відкриття для доступу правоохоронним органам. Двома роками позбавлення волі буде також каратися поширення «неправдивої, брехливої інформації, ображаючої честь і гідність іншої особи». Це може бути використане для репресії незалежних медіа.

Крім того, українці будуть зобов’язані подавати свої дані при купівлі SIM-картки. Таким чином влада позбудеться анонімних номерів. Подібна практика вже роками існує в Білорусії.

Парламентарії прийняли також ухвалу про «заборону блокади будівель, що належать до державної влади та влади, виконуючої державні обов'язки». У зв'язку з цим опозиціонери муситимуть покинути будівлю Міської Ради в Києві, яку займають вже майже 2 місяці. Якщо найближчим часом цього не зроблять, можуть опинитися в списку в'язнів сумління. За схожу дію нове право передбачає кару у вигляді позбавлення волі навіть до п'яти років.

Від сьогодні учасники маніфестації не зможуть приховувати обличчя за маскою або під в'язаною шапкою. За це погрожують високими штрафи або арештом. Заборонено буде також зведення будь-яких загорож або барикад без відповідного дозволу МВС.

Закон торкнувся також водіїв, які допомагали протестуючим, блокуючи вулиці Києва. Від сьогодні українське право забороняє вирушати авто в колонах без дозволу міліції. Той, хто відважиться організувати «дорожній протест», буде змушений сплатити високий штраф або буде позбавлений водійських прав. Один з активістів київського Майдану Сергій Поярков вже вчора втратив водійське посвідчення на шість місяців.

Помилки опозиції

Зміни і спосіб їх введення шокували українське суспільство. Від четверга український Інтернет не живе нічим іншим. Частина експертів передбачає ескалації протестів. Тим часом до 8 березня зобов'язує заборона проведення в Києві масових демонстрацій. Вирок у цій справі видав суд м. Києва. Всупереч цьому протестуючі, які домагаються відставки уряду та президента Віктора Януковича, не планують відступати.

Від двох днів одиниці самозахисту протесту утримують стан підвищеної готовності. Побоюються розгону.

Експерти тим часом вказують на помилки опозиції.

- Існує такий принцип - якщо ти витягнув зброю, то мусиш стріляти. А опозиція цього не зробила, - говорить Константин Бондаренко з Київського Інституту Української Політики. - На всіх можливих фронтах зазнала поразки, не домоглась відставки уряду, не змогла унеможливити прийняття «непрозорого» бюджету, програла в додаткових виборах до Верховної Ради, не справилася з блокадою Адміністрації Президента і не розширила Майдан за межі Києва.

Прийняті закони – це не лише заборони по відношенню до політичних супротивників. Правляча Партія Регіонів спільно з Комуністичною Партією України звільнила від будь-якої відповідальності посадових осіб спецпідрозділу міліції «Беркут», що брав участь у брутальному розгоні протестуючих на Майдані в ніч з 29 на 30 листопада. 


Оригінал: Ukraina idzie w ślad Białorusi




Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014