СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Янукович лякає греко-католиків через підтримку Майдану. Папа Франциск стає на захист священиків

13.01.2014 15:33:00
Автор: julia.halamay 

Уряд України погрожує делегалізацією Греко-католицької церкви. Папа Франциск стає на її оборону і застерігає уряд Януковича.

«Порушення наведених положень може стати підставою для внесення до суду пропозиції про заборону діяльності таких релігійних спільнот», - це ключовий фрагмент листа, який вчора українське Міністерство культури направило до архієпископа Святослава Шевчука, Глави УГКЦ.

Міністерство, яке від імені держави займається справами церков і релігійних зв’язків,  погрожує забороною УГКЦ через участь її  ієрархів та священиків в демонстраціях на київському Майдані під час протестів, які тривають там з кінця листопада минулого року. А також через побудову там каплиці, щоденне відправлення молитов, а у свята проводження служби. Міністерство констатувало, що це є «порушенням права про свободу релігії», оскільки на таку діяльність мусить бути видана згода відповідних органів. А такої згоди ніхто не видав.

«Віруючі громадяни відчувають потребу більше молитися за мир»

«Люди, які зібралися Майдані, звернулися до Української греко-католицької церкви та до інших церков з проханням, щоб вони були з ними і спільно молилися - написав у відповідь архієпископ Святослав. - У час, коли бракує діалогу між владою і суспільством, віруючі громадяни, відчувають потребу більше молитися за мир і порядок в нашій державі, за стримування насилля, топтання гідності та конституційних прав громадян України».

Ієрарх нагадав вчора на прес-конференції, що погроза заборони Греко-католицької церкви є першим таким випадком в новітній історії України. І що його Церква за часів СРСР діяла в підземеллі від 1946 р., коли була проголошена Сталіним поза законом. «Здавалося, - додав, - що минули ті часи, коли руйнували святині, що священиків, які несли духовне служіння вірним, арештовували або навіть вбивали».

Атака на Греко-католицьку церкву є наступним кроком стратегії протистояння, яку по відношенню до протестуючих розпочала команда Віктора Януковича після підписання домовленостей з Володимиром Путіним у середині грудня минулого року. Керівники двічі безрезультатно пробували розігнати Майдан силою (30 листопада і 11 грудня), а коли їм це не вдалося, почали застосовувати вибіркові репресії і лупцювати демонстрантів, як от журналістку Тетяну Чорновіл, депутата Андрія Іллєнка, а нещодавно Юрія Луценка - одного з лідерів протестів.

Погрози, направлені на адресу церков, повинні служити залякуванню протестуючих


Повинні також показати, що влада діє рішуче для наведення порядку всіма методами.

Церква відіграє щоразу більшу роль в громадському житті України, їй довіряє більшість суспільства (близько 70%). Усі християнські (в тому числі рим-католицькі) церкви, євреї і мусульмани підтримали підписання угоди про асоціацію України з ЄС. Всі вони також засудили брутальне використання сили проти Майдани. Церкви відіграли принципову роль у збереженні мирного характеру протесту.


Влада намагається зруйнувати солідарність Церков

У щонедільних віче на Майдані вже не беруть участь священики Української православної церкви Московського патріархату, хоча вони були присутні під час віче в перших тижнях протесту. У посланні з нагоди Різдва патріарх Кирил з Москви застеріг українців щодо наслідків революцій, які зазвичай ведуть до «кровопролиття та установки диктатури».

Події в Україні по-іншому оцінює Папа Франциск. Чотири дні тому апостольський нунцій в Києві в спеціальному листі поінформував архієпископа Святослава, що Папа римський «молиться про мир і згоду для улюбленого українського народу». Цей лист інтерпретується в Києві як міцний голос на захист греко-католиків і попередження, направлене до влади. Хоч був висланий перед офіційним оголошенням погроз Міністерства по відношенню до Греко-католицької церкви, безсумнівно являється реакцією на ці погрози, звістка про які вже раніше поширювалась в добре поінформованих колах.

Варто додати, що нинішній Папа римський і Глава українських греко-католиків знають один одного дуже добре ще з часів, коли єпископ Святослав Шевчук протягом двох років перебував в Аргентині як єпископ тамтешніх греко-католиків. Тоді був у підпорядкування кардинала Хорхе Берґольо.

Апостольська Столиця також підтримала ініціативу Глави греко-католиків у справі підписання в червні минулого року католицькими Церквами з Польщі і України історичної декларації в 70 річницю волинської трагедії. 


Оригінал: Rząd Ukrainy grozi Kościołowi za popieranie Majdanu. "Nie wiedzą, na co się porywają"
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014