СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Побито лідера української опозиції

11.01.2014 0:57:00
Автор: julia.halamay 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кільканадцять осіб, в тому числі журналісти і колишній голова МВС України, а тепер ще й один із лідерів опозиції Юрій Луценко, були поранені під час сутичок між міліцією та опозицією, які сталися вночі з п'ятниці на суботу перед одним з районних судів в Києві, де оголошено раніше вирок для «терористів», які планували підірвати пам'ятник Леніна.

Вирок стосувався так званих терористів з Василькова, містечка поблизу Києва, де - згідно прокуратури - місцеві політики опозиції планували підкласти бомбу під пам'ятником Леніна.

Були це два депутати міської ради і помічник одного з них, затримані в серпні 2011 р. українською службою безпеки нібито через знайдені у них вибухові речовини, які мали бути використані для знищення монумента в Василькові.

Згідно з українськими медіа, на момент затримання цих трьох осіб пам'ятник Леніна у Василькові був вже демонтований. Незважаючи на те, в п'ятницю районний суд одного з районів Києва засудив затриманих на 6 років ув'язнення.

Вирок викликав обурення серед зібраних перед судом противників влади, які заблокували автомобіль, що відвозив засуджених до арешту. Перед судом повстала барикада, а протестуючі заблокували входи до його будівлі. До сутичок дійшло, коли на місце прибули спеціальні підрозділи міліції «Беркут».

Свідки стверджують, що міліціонери били людей, що зібралися під судом, палицями, незважаючи на те, що були серед них були жінки, а також депутати парламенту, захищені імунітетом.

Ірина, дружина Юрія Луценка, депутат опозиційної партії «Батьківщина», яка була присутня на місці подій, поінформувала, що її чоловік став між працівниками «Беркута» й людьми, щоб запобігти проливанню крові.

У відповідь «беркутівці» почали бити його по голові. Полилася кров. Розбили йому окуляри, впав і втратив свідомість і лише тоді припинили його лупцювати!», - звітувала журналістам Ірина Луценко.


Оригінал: Pobity lider ukraińskiej opozycji
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014