СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Росія вже шантажує Україну своєю братньою допомогою

23.12.2013 20:27:00
Автор: julia.halamay 

Щойно Росія викупила першу партію облігацій України, а російська влада вже оголошує, що можуть зажадати повернення грошей у будь-який момент – якби, наприклад, Україна підписала угоду про асоціацію з Європейським союзом.

 

- Цей кредит був наданий таким чином, що завжди зможемо зажадати її сплати від українського уряду, і на підставі найсуворіших юридичних процедур. Це не  просто якась угода між міністерствами фінансів. Підготовано її на підставі дуже скрупульозної процедури, - сказав в понеділок віце-прем'єр Росії Ігор Шувалов, близький соратник президента Росії Володимира Путіна.

У такий спосіб Шувалов відповів на питання журналістів російського телебачення стосовно того, чи Україна після отримання кредиту від Росії зможе змінити думку і підписати угоду про асоціацію з ЄС.

У минувший вівторок Путін після розмови з Віктором Януковичем запевнив, що Росія за 15 млрд. доларів купить облігації уряду України. Путін пояснив таке рішення «братніми стосунками» між Росією та Україною. Натомість прем’єр Микола Азаров ствердив, що немає мови про шантаж з боку Росії.

- Слово «шантаж» має визначене значення в міжнародній політиці, а коли тобі допомагають в скрутних хвилинах, то це не шантаж. Росія старалася захистити власні інтереси, - пояснював Азаров російську позику.

Братня Росія рахує дорожче, ніж МВФ

Першу партію українських облігацій за 3 млрд. доларів уряд Росії придбав минулої п’ятниці, а бюджет України отримає ці гроші у вівторок. У наступному році уряд України повинен продати Росії ще облігації за 12 млрд. доларів.

Свої облігації уряд України продає при посередництві біржі в Ірландії, а емісія була організована на підставі британського права. Емісією займається контрольований урядом Росії банк VTB Capital. Уряд України мусить викупити ці облігації в кінці 2015 року, і їх опроцентування становить 5 % щороку.

Такий кредит  дорожчий, ніж від міжнародного валютного Фонду, який налічує 4 % від 15 млрд. доларів кредитів порятунку, визнаних Україні три роки тому. В обмін на кредити порятунків МВФ домагався однак від уряду України, щоб провів реформи, які зменшили б бюджетний дефіцит України, як, наприклад, обмеження дотацій до цін на енергію. Але влада України не хотіла впроваджувати таких реформ.

Минувшого четверга, два дні після затвердження кредиту з Росії, Парламент України знівелював бюджет країни, збільшивши плановану  заборгованість на наступний рік.

Натомість Росія не мусила змінювати свого бюджету з приводу домовленості з Україною, бо в покупку українських облігацій уряд Росії інвестував гроші з Фонду Національного Добробуту, тобто фонду валютних резервів, який збирає частину валютних доходів Росії з експорту нафти і газу.


Оригінал: Rosja już szantażuje Ukrainę swoją braterską pomocą
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014