СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Російські медіа про угоду з Україною: «Вигоди неочевидні»

18.12.2013 12:10:46
Автор: julia.halamay 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 «Найважливіша тема, яку обговорювали Володим Путін і Віктор Янукович - відлучення України від Європейського союзу», - так газета «Коммерсантъ» підсумовує розмови вівторків президентів Росії і України в Москві у вівторок. У свою чергу газета «Ведомости» звертає увагу, що покупка українських облігацій за 15 млрд. доларів буде нелегальна.

Як пише «Коммерсантъ», обидві сторони визнають результати переговорів успіхом. У газеті констатують, якщо обидва президенти вважають це перемогою, то найчастіше таке означає, що вони програли .

Чи буде достатньо Україні?

Щоденник зауважує, що Янукович розв'язав в Москві велику частину гострих макроекономічних проблем, з якими Україна зіткнеться в 2014 році. Росія поінформувала про намір закупки українських облігацій на суму 15 млрд. доларів, а «Газпром» принаймні на наступний рік знизив ціну газу для «Нафтогазу» на одну третю, що підправить платіжний баланс України на 2,5 млрд. доларів.

Газета підкреслює, що вигоди Росії з цієї транзакції поки що неочевидні. Як і відповідь на питання, чи того, що отримала Україна, вистачить їй для запобігання кризи у фінансовому і банківському секторах.  Чи Віктору Януковичу досить 17,5 млрд. доларів, залежатиме від того, яка буде кон'юнктура в 2014 році і як розвиватиметься політичний конфлікт в Києві.

За оцінкою щоденника «найбільш сенсаційною частиною домовленостей є декларація президента РФ Володимира Путіна про готовність інвестування через Росію в українські державні облігації 15 млрд. доларів з російського Фонду Національного Добробуту. «Коммерсантъ» звертає увагу, що ця сума - це 19 % ресурсів, зібраних урядом у цьому фонді.

Що Росія отримала взамін?

Ведення переговорів сторони мають ще попереду. Тоді ми і дізнаємося, на які поступки пішла Україна, щоб отримати зниження цін.

Згідно цитованому через газету міністра фінансів Росії Антона Сілуанова перший транш облігацій буде коштувати 3 млрд. доларів. «Це допоможе у вирішенні короткострокових проблем Національного Банку України, пов'язаних з підтримкою стабільності гривни мінімум до лютого», - зазначив шеф російського відомства фінансів.

- Поки що невідомо, що Росія отримала взамін. Те, що Володимир Путін підкреслив тимчасовий характер домовленості, як і те, що говорив про «можливості» постачання через «Газпром» дешевшого газу, свідчить про ширший характер транзакції і про те, що не домовленість не завершена, - пише «Коммерсантъ».

Підтримка всупереч праву?

У свою чергу газета «Ведомости» звертає увагу, що положення, що стосуються інвестицій з ресурсів Фонду Національного Добробуту, призначених на дофінансування пенсійної системи, не дозволяють купувати облігації України.

- Рейтинг емітента (держава, що випускає цінні папери; в даному випадку – це Україна) повинен мати  щонайменше AA- в масштабі Fitch і S&P або Aa3 згідно Moody's. Fitch і S&P визначають рейтинг України на рівні Єгипту і Кіпру, тобто B- з негативним прогнозом. Moody's у вересні знизив його до сміттєвого рівня Caa1 - тлумачить газета. «Ведомости» додають, що на думку аналітиків Fitch рейтинг B- вказує на серйозний ризик банкрутства.

За оцінкою Олександра Морозова, підтримка з боку Росії всього лише віддаляє загрозу банкрутства впродовж найближчих двох років, однак не вирішує проблем України.

Напередодні «Ведомости» процитували українського  політолога Володимира Фесенко, який висловив думку, що надання Україні через Росію кредиту і зниження цін на газ гарантує Януковичу утримання влади до виборів у 2015 році. 


Оригінал: Rosyjskie media o umowie z Ukrainą: "Korzyści nie są oczywiste"
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014