СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Путін купує Україну

18.12.2013 2:00:00
Автор: julia.halamay 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Президент Віктор Янукович повернувся з Москви до Києва з мішком грошей, який має врятувати український бюджет. «Це продаж України», - обвинувачує його опозиція.


Віктор Янукович та Володимир Путін не підписали у вівторок угоду про вступ України до Митного союзу і під час розмови в Москві начебто взагалі не піднімали цього питання. Однак Росія кинула рятівне коло українському президенту у вигляді фінансової підтримки та зниження ці на газ.

За газ Україна тепер не буде платити «Газпрому» 400 доларів за тисячу метрів кубічних, тобто найбільше з усіх європейських клієнтів монополістів, а 269.

Москва пообіцяла також, що заінвестує 15 млрд. доларів в українські цінні папери. Ці гроші Кремль візьме із спеціального Національного Фонду Добробуту, створеного зі списань з бюджету держави, а призначеного, як влада обіцяли росіянам, на дофінансування їх пенсій і пенсій. Фатальний стан, в якому опинилася економіка України, не подає сьогодні надії, що мільярди, вкладені в українські облігації, принесуть яку-небудь користь і що взагалі будуть повернені.

Поки що Росія врятувала Януковича від остаточного краху. Як раніше говорив прем’єр Микола Азаров, країна, щоб уникнути банкрутства, повинна отримати фінансову підтримку з-за кордону  в розмірі 15 млрд. євро. Зниження ціни на газ (українські фірми в наступному році планують придбати 27 млрд. кубічних метрів палива з Росії) плюс гроші за облігації в сумі складають біль-менш цю суму.

Крім того Янукович домовився з господарем Кремля, що обмеження, введені нещодавно Росією в торгівлі з Україною будуть усунені найближчим часом, а співробітництво в сфері військової промисловості, суднобудування, авіаційної та металургійної промисловості між Росією та Україною буде пожвавлена.

Москва щедріша, ніж Європа

Коли Янукович збирався вирушати до Москви, опозиційні лідери демонстрації на київському Євромайдані попереджали його щодо підписання з Путіном угоди про вступ до створеного Росією Митного союзу. Це означало б остаточну  відмову від надії на інтеграцію України з Європою і включення її до зон впливу Москви.

- Якщо підпише, може вже не вертатися до Києва і нехай вже назавжди переїжджає до Москви, - погрожував президенту Арсеній Яценюк.

На думку експерта, працюючого для президента Росії, українські опозиціонери побоювалися однак не того, чого повинні. «Якби ми схилили Януковича до підписання такого документу тепер, коли бунтує Київ, ми зробили б з нього політичного самогубця. А сьогодні він повертається до своєї столиці як тріумфатор і може запевнити українців, що зближення з Росією, а не з ЄС, дає їм конкретні негайні вигоди і завдяки цьому вони не мерзнутимуть взимку. Європа обіцяла підтримку в розмірі щонайбільше мільярда євро, а Москва дала в п'ятнадцять разів більше. Таке рішення дуже сподобається особливо мешканцям східних регіонів України», - говорив співрозмовник «Газети виборчої».

Андрій Нечаєв, колишній міністр економіки Росії, в своєму інтерв’ю для радіо «Ехо Москви» сказав, що Росія «купила відмову України від євроінтеграції».

Щедрість Путіна дає шансу Януковичу на те, що протримається до президентських в 2015 році - і при подальшій підтримці Кремля - можливо навіть їх виграє.

Київ в російському платіжному списку

Спостерігачі в Москві міркують тепер, які гарантії міг дати Янукович Путіну, що він зможе контролювати ситуацію в бунтуючій країні і що в черговий раз відвернеться від Росії в напрямку до Європи.

- Історія наших контактів з Януковичем показує, що розраховувати на нього ми не можемо. А тепер він є слабким і невідомо, як довго зможе втриматися при владі, - говорить Дмитро Бабич, міжнародний коментатор агентства «РИА Новости».

Економіст професор Євгеній Гонтмахер вважає, що Росія не перший раз платить сусіднім країнам «тільки за те, щоб не відходили»: «У платіжному списку ми маємо Вірменію, Таджикистан, Білорусь і так далі. Тепер повертається в цей список Україна. А коштує вона дуже багато, бо я можу закластися, що Янукович незабаром скаже, що в нього закінчилися гроші і потребує наступної підтримки. І знову потрібно буде йому її надати, щоб нас не покинув. Ми зробили недобру справу. І це в такий момент, коли сама Росія попадає у фінансові проблеми, в нашому бюджеті починає бракувати грошей».

Проте з суто фінансової точки зору Київ зробив добру справу. Російське фінансове уприскування уможливить йому виконання бюджету на 2014 р. Україна бореться з серйозними фінансовими проблемами, а пропозиція з боку Росії трішки їх відстрочить.

Проте це не означає, що вдасться йому прийняти бюджет ще  в цьому році. Бюджетні дебати в українському уряді повинні були розпочатися ще у вівторок, але нічого не вийшло - трибуни заблокувала опозиція. Лідер партії «Удар» Віталій Кличко сказав, що опозиційні партії готові розблокувати Парламент в четвер.

- Нехай бюджет буде затверджено і нехай влада візьме за нього відповідальність, - казав Кличко журналістам.

Майдан проти зближення з Москвою

Всі очі в Києві від самого ранку були повернені у бік Москви. На трасі Бориспільській, яка веде до аеропорту, президента чекали близько двохсот активістів самооборони Майдану. Тримали транспаранти: «Янукович, завертай до Європи» і «Геть від Москви». Однак президент оминув пікет, бо добирався до аеропорту гелікоптером. Звідти полетів до Москви літаком, що належить найбагатшому українця, олігарху Рінату Ахметову.

Після обіду на Майдані було кількадесят тисяч осіб. Зібрання носило назву народного віче - вже четвертого за останні дні - і було присвячене московському візиту президента. Опозиція констатувала, що зустріч Янукович-Путін - це крок у бік вступу до Митного союзу і «продаж України».

Лідери опозиційних партій також піддали різкій критиці результати московської зустрічі. Кличко сказав, що 15 млрд. доларів позики пов'язується із заставою стратегічних підприємств.

- Президент підписує ганебні угоди, яких ніхто не дозволив йому підписати і які суперечать національній справі України, - сказав Олег Тягнибок, лідер націоналістичної партії «Свобода».

Посадити Андрія Клюєва до клітки

Демонстранти в Києві надалі вимагають покарання винних в застосуванні сили міліційних структур на Майдані 30 листопада. У вівторок в місті відбулося декілька пікетів.

Близько тисячі людей протестували перед будинком Міністерства внутрішніх сил. Вимагали відставки міністра Віталія Захарченка і припинення всіх справ проти учасників мирних демонстрацій.

Група з тисячі осіб також зібралася перед Радою національної  безпеки та оборони. Демонстранти вимагали відставку голови Ради Андрія Клюєва, якого звинувачують у виданні наказу про розгін мирної демонстрації. Учасники протесту принесли дерев’яну клітку, презначену саме для нього.

Декілька тисяч осіб прийшло під будівлю «Українського Бізнес Банку», що належить сину президента Януковича Олександру, який почався швидко збагачуватися з моменту, коли його батько прийшов до влади. Протестуючі домагалися санкцій по відношенню до сім'ї Януковича.

 


Оригінал: Putin kupuje Ukrainę
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014