СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       ЄС: Переговори з Україною припинені. Київ: Ми все ще прагнемо продовжувати переговори

13.12.2015 15:51:00
Автор: julia.halamay 

 

 

 

 

 

 

 

 

 «Слова та дії влади України стосовно асоціації з ЄС суперечать один одному», - написав в неділю в Твітері Єврокомісар у справах розширення Штефан Фюле. Як сповістив чиновник Євросоюзу, консультації з Києвом на тему угоди припинені. Прореагував речник українського прем'єра. Повідомив, що Київ надалі хоче асоціації.

- Слова та дії президента, а також уряду щораз більш суперечать один одному. Їх аргументи не мають підстав в реальності, - оцінив Fuele.

Чиновник Євросоюзу нагадав про те, що минулого четверга у Брюсселі переказав українському віце-прем'єрові Сергію Арбузову. Фюле тоді сповістив, що подальші консультації з владою України на тему можливого підписання і впровадження угоди співтовариства з ЄС залежать від чіткого зобов'язання Києва, що ця угоду буде підписана.

-  Я не одержав відповіді. Роботи припинені, - додав комісар.

Твіттер –  не поважне джерело інформації

На мало офіційну заяву Фюле в Інтернеті швидко відреагувала влада в Києві. Як сповістив речник прем'єра Миколи Азарова Віталій Лук’яненко, Україна надалі прагне співтовариства і прямує в цьому напрямі.

- Уряд України настроєний на продовження розмов з ЄС на тему імплементації угоди товариства і весь час над тим працює, - оголосив Лук’яненко у висловлюванні для агентства «Інтерфак-Україна».

Речник шефа українського уряду сповістив, що влада в Києві розглядатиме виключно офіційні заяви представників ЄС у справі угоди співтовариства і зазначив, що двері до співтовариства України з ЄС надалі залишаються відкритими.

Українське двоголосся

Уряд України припинив минулого місяця підготування до підписання асоціації з Євросоюзом, пояснивши це  побоюваннями погіршення торгових відносин з Росією. Таке рішення викликало протести прихильників зближення з ЄС.

Розв’язання політичної кризи не принесли п'ятничні засідання круглого столу між владою та опозицією. Президент Віктор Янукович відкинув постулати негайного підписання угоди співтовариства з ЄС і відставки уряду. Оголосив також, що для рятування економіки потрібне відновлення торгових відносин з Росією.

Це висловлювання стоїть суперечить тому, що в четвер говорив у Брюсселі на зустрічі з Фюле український віце-прем'єр Арбузов, який оголосив, що Україна підпише угоду незабаром, беручи до уваги національну справу.

На зустрічі у Брюсселі погоджено, що розпочнуться двосторонні розмови, щоб проаналізувати справи та можливі труднощі, які можуть бути пов'язані з впровадженням Україною угоди про асоціацію разом з домовленістю про вільну торгівлю. Однак Фюле застеріг, що ці консультації супроводжуватимуться у світлі  «чіткого зобов'язання» влади підписати угоду з Євросоюзом. 

 

 


Оригінал: UE: Rozmowy z Ukrainą wstrzymane. Kijów: Wciąż chcemy rozmawiać
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014