СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Марш мільйона в Києві

08.12.2013 14:47:36
Автор: julia.halamay 

 

 

 

 

 

 

 

 У Києві відбувся в неділю Марш Мільйона - акція опозиції, яка домагається зміни влади у зв'язку з її рішенням про відмову підписання угоди асоціації з ЄС. У центрі міста, в якому окрім працівник ДАІ майже не видно міліції, знаходяться сотні тисяч людей. Міліційні сили сконцентровані при урядових будівлях.

Згідно медіа (яких саме - не уточняється, проте це не перше польське джерело, яке вказує на кількість від 100 до 300 тис., наголошуючи при цьому, що мільйон називає опозиція - прим. перекладача) на Майдані зібралося в неділю близько 100 тисяч людей. Опозиція говорить про мільйон. Після полудня площа в центрі української столиці була щільно заповнена. Тисячі людей стояли також на вулиці Хрещатик.

 «Повернемо Україну, яку забрала в нас ця банда!»

На Майдані відбулося віче, зі сцени промовляли політики опозиції та інтелектуали. «Сьогодні заблокована будівля уряду, Парламенту та Президентської адміністраціі. Щодня блокуватися будуть інші будівлі, доки Янукович не зрозуміє, що надійшов час змін, - промовляв зі сцени колишній глава МЗС Юрій Луценко. - Ми домагаємося від підписання угоди асоціації з ЄС і відставки уряду. Ми повернемо Україну, яку забрала ця банда!»

Євгенія Тимошенко, дочка ув’язненої колишньої прем’єрки Юлії Тимошенко, прочитала зі сцени листа від матері, в якому вона просить людей боротися до кінця.

Частина протестуючих залишилася на Майдані, а інші промарширували в колоні до будівлі уряду. «Ідемо малими групами: по 30-50 тисяч людей», - інформував Олександр Турчинов зі штабу організаторів протестів.

Демонстранти вигукували гасла, адресовані в бік Януковича та його команди: «Банду геть!» та «Відставка!»

Демонстранти зводять барикади

Перед будівлею уряду України в Києві почали зводити барикади. МЗС України стверджує, що має інформацію про підготовки до штурму Адміністрації Президента.

Тепер під'їзди до важливих державних установ захищаються спеціальними підрозділами міліції, а навпроти них стоять обурені поведінкою влади люди. Говорять, що не дозволять чиновникам повернутися до своїх кабінетів.

Зведення барикад - це відповідь на заклик опозиції про цілковиту зупинки роботи державних установ. Опозиція підкреслює, що її прихильники не мають наміру застосовувати силу, і її акції спокійні. В неділю після обіду протестуючі добралися до будівлі Ради Міністрів колоною, яка вийшла з Майдану Незалежності в центрі Києва.

На місці приступили до зведення барикади з підручних матеріалів: фрагментів міліційних бар’єрів, бетонних квітників, корзин для сміття. Інша колона перейшла з Майдану на Банківську вулицю, де знаходиться Адміністрація Президента. Маніфестанти зупинилися за кількадесят метрів перед кордоном міліційного спецназу, і поклали на вулиці букети квітів. 1 грудня в цьому місці дійшло до заворушень, які, на думку опозиції, спровокувала влада.

А українки охоче «віддають» свої серця міліціонерам на акції «Не бий! Кохай та захищай!».

 

 

 

 

 

 

 

 

Ленін перевернувся від заздрості

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Група людей промарширувала з Майдану Незалежності на бульвар ім. Тараса Шевченка під пам'ятник Леніна, щоб - як пізніше з’ясувалося - скинути монумент. Гранітну статую скинуто з постаменту за допомогою закинутого навколо її голови шнура, який тягнули молоді чоловіки. Коли пам'ятник падав, люди аплодували, співали гімн «Ще не вмерла Україна!» і кричали «Слава Україні!». Також скандували «Янукович, ти наступний.

Коли Ленін впав на землю, натовп кинувся до нього. Монумент почали розбивати величезними молотами.

Звістка про те, щоб пам'ятник повалений, швидко добралася на Майдан Незалежності. Туди потім прийшов один з політиків опозиційної націоналістичної партії «Свобода» Андрій Іллєнко, який показав фрагмент пам'ятника з сцени.

- Яке прикре самогубство, - сказав про знищення монумента лідер «Свободи» Олег Тягнибок. Його партійний колега Ігор Мірошниченко оголосив, що угрупування, яке репрезентує, бере на себе всю відповідальність за те, що сталося з Леніним.

Віталій Кличко, лідер опозиційної партії «Удар» застеріг, що штаб протестуючих не приймав жодних рішень про повалення пам’ятника, однак зауважив, що Ленін перевернувся від заздрості. «А знаєте, чому? Бо вдалося йому зробити лише одну революцію, а Януковичу аж дві!» - підсумував.

Віталій Лук’яненко, речник прем’єра Азарова, назвав поведінку демонстрантів варварство. «Війна з пам’ятниками завжди є варварством. Таким чином у новітній історії з’явився випадок повалення пам’ятника, занесеного до списку ЮНЕСКО», - ствердив він, хоча монумент вождя більшовицької революції в цьому списку ніколи не був. Винуватців повалення монумента порівняв з афганськими талібами, «які обстріляли з танків постамент Будди».

Чи буде введено надзвичайний стан?

Після обіду Служба Безпеки України почала слідство у справі дій, направлених на безправне перехоплення державної влади. СБУ не надала багатьох подробиць, однак з інформації, отриманої через агентство «Інтерфакс-Україна», слідує, що слідство стосується «безправних дій деяких політиків».

Опозиція стверджує, що влада готується до запровадження надзвичайного стану. «Знаємо, що в адміністрації Віктора Януковича є відпрацьований такий план», - сказав Арсеній Яценюк. Політик закликав народ до мобілізації, якщо влада дійсно зважиться на такий крок.

Коментуючи слідство у справі спроби нелегального перехоплення влади в державі, Яценюк зазначив, що дії учасників протестів у Києві не є нелегальними, адже в Україні влада належить народу.

- Офіційно ми звертаємося до Президента Віктора Януковича: спроби введення надзвичайного стану є нічим іншим, як державним переворотом, що вчиняється Вікторем Януковичем, - підкреслив.

Арсеній Яценюк застеріг, що вразі введення надзвичайного стану на вулиці України вийдуть тисячі людей.

Крім того, за даними Інтернет порталу tvn24.pl, у суперництві з Росією щодо впливів в Україні канцлер Німеччини Ангела Меркель ставить на Віталія Кличка, готуючи його до ролі головного проєвропейського супротивника Віктора Януковича у боротьбі президентство в 2015 році (інформує німецьке видання «Der Spiegel»).

Пан Ґі Мун, Генеральний секретар ООН занепокоєний ситуацією в Україні і закликав владу країни до діалогу з опозицією. Як поінформував пресу офіс ООН, він розмовляв в неділю по телефону з президентом України Віктором Януковичем. Пан Ґі Мун сказав Януковичу, що не насилля, а діалог має бути єдиним способом подолання нинішньої кризи на Україні. Віктор Янукович - як повідомляє ООН - запевнив свого співрозмовника, що зробить все, щоб так сталося.


Оригінал: Ukraina: Marsz Miliona w Kijowie. Demonstranci obalili pomnik Lenina [NA ŻYWO, ZDJĘCIA]
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014