СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Бузек: «Україні загрожую значно більший поділ, ніж під час «помаранчевої революції»

07.12.2013 23:58:09
Автор: julia.halamay 

 

 

 

 

 

 

 

- Українські опозиція і влада бояться поділу держави, а також бунтів, пов’язаних з необхідністю вибору між ЄС та Росією, - вважає колишній Президент Європарламенту Георгій Бузек. Додав, що поділ через стратегічні відмінності в зарубіжній політиці є небезпечним.

Колишній Прем’єр-міністр Польщі з євро послом Яцеком Саріуш-Вольськім в суботу в Києві зустрівся з лідерами української опозиції – Віталієм Кличком та Арсенієм Яценюком.

- Опозиція, коаліція та самі українці бояться поділу країни, бояться ще більших бунтів. Існує страх, що люди занадто сильно розділяться, - підкреслив Бузек після суботньої зустрічі. Додав, що раніше українці сперечалися через те, який співвітчизник буде ними керувати, а сьогоднішній вибір стоїть «між зближенням з Росією чи Євросоюзом, що являє собою глибше поле поділу».

Чи ситуація серйозніша, ніж у 2004 році?

За словами колишнього глави Європарламенту побоювання з приводу поділу в Україні вище, ніж під час Помаранчевої революції у 2004 році. Зовнішня політика може розділити їх, що є більш небезпечним. Якщо згори з'являється проблема: бути нам європейськими чи російськими, то це є вогнищем конфлікту.

На питання про зустріч з лідерами опозиція Бузек відповів, що опозиція готова до компромісу і немає далекоглядних вимог. Вже не вимагають відставки уряду, а часткової змін. Мають 2 основні вимоги: покарати винних у подіях тижневої давності та випустити всіх, кого тримають в увязненні у зв’язку з тими подіями.

Пояснив, що це «нульові вимоги», виконання яких дасть підстави для початку діалогу. Опозиція є готова на переговори за круглим столом порозуміння, які дали б шанс закінчити демонстрації та заспокоєння настроїв громадян.

 «Спротив по відношенню до Януковича обєднав протестуючих»

На думку Бузека, опозиція хоче взяти відповідальність за протестуючих, проте невідомо, на скільки протестуючі на Майдані та в інших містах України схильні вважати опозицію своїми представниками. «Незрозуміло, якими є взаємовідносини між опозицією та протестуючим натовпом».

Бузек звернув увагу, що протестуючих на Майдані обєднує спротив по відношенню до Президента Віктора Януковича, а частина з них дуже проєвропейська, проте було б перебільшенням стверджувати, що всі супротивники керівника держави виступають і за ЄС.Оригінал: Buzek: Ukrainie grozi głębszy podział niż podczas "pomarańczowej rewolucji"
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014