СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Огляд подій 4 грудня

04.12.2013 7:51:00
Автор: Юлія Галамай 

Тим часом в Києві без змін. На Майдані і далі людно, демонстранти також блокують декілька державних будівель. Влада вирішила пересидіти в очікуванні: міліція охороняє найважливіші об’єкти, а дипломати спілкуються з росіянами. Попри запевнення прем’єра Азарова, жодна делегація не поїхала до Брюсселя. Прем'єр також  у вівторок обманув в Парламенті щодо іншого питання – голова київської міліції надалі обіймає свою посаду.  Голова МВС видав наказ заборонити використання міліцією сили проти демонстрантів, а три колишні президенти Україні стають на сторону протустуючих та готові допомогти вести розмову з ЄС. Азаров готовий вести переговори, але виставляє свої умови.

23:21

Українці дякують полякам за символічні знаки підтримки.

 

23:01

Секретар США Джон Керрі сказав під час візиту до Молдови, що українці повинні мати «можливість вирішувати своє майбутнє без зовнішнього тиску», натякаючи там самим на Росію, яка протестуює проти зближення колишніх радянських республік з ЄС.

21:07

Натовп людей на Майдані зауважив і Герман ван Ромпей – чинний Голова Європейської Ради, написавши у своєму твіттері: «ЄС готовий відповісти на глибокі європейські прагнення народу України». 

20:36

Люди, що зібралися на Майдані, ввечері звернулися до Тимошенко припинити голодування, яке вона розпочала 25 листопада на знак солідарності з протестуючими.

19:01

- Ми приїхали сказати, що двері в Європу будуть для України завжди відчинені, - говорив в середу на Майдані Голова комітету закордонних справ Гжегож Схетина. – Ми приїхали з Польщі – краю свободи та солідарності – щоб від імені польського Парламенту повідомити, що ми з вами на дорозі до вільної Європи.

18:44

Влада стверджує, що готова до розмови із опозицією вже в четвер, але за умови, що демонстранти звільнять зайняті будівлі. Таке рішення озвучив Микола Азаров. Друга вимога – недопускання на віче провокаторів.
Натомість опозиція стверджує, що діяльність провокаторів на совісті уряду.

 18:34

Віктор Медведчук – найбільший проросійський політик з оточення Януковича, іронізує «Судячи із заяв про відкриті двері та вікна в ЄС, в Європі мають бути дуже сильні протяги».

 17:33

А тим часом Президент Віктор Янукович подорожує по Піднебесній і захоплюється її визначними місцями, ніби в його країні нічого не відбувається.

 

 

 

 

 

 

 

 17:39

Міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервілле з’явився в середу ввечері на Мадані, де багатоденні протести прихильників євроінтеграції переросли в антиурядові демонстрації.

Вестервілле прийшов на майдан з лідерами опозиції – Віталієм Кличком та Арсенієм Яценюком, а про його прибуття повідомлено зі сцени. Голова німецької дипломатії пройшовся серед мітингуючих, але не виголосив жодних промов. 

 

 

 

 

 

 

 

 


17:14

Голова МВС попросив демонструючих також шанувати право і не піддаватися провокаціям. Засвідчив, що міліція затримала частину відповідальних за безлади в Києві в період з 24 листопада по 1 грудня.

Опозиція вказує, що за провокацію відповідальна є влада. Саме так лідери опозиції оцінують недільні сутички, викликані молодиками в спортивних костюмах, які стояли перед Адміністрацією Президента. По Інтернету гуляються відео, на котрих видно, що гопніків, так званих «тітушек», (назва походить від прізвища хулігана, який весною на очах міліції побив двох журналістів) привозили автобусами на площу перед АП. За словами опозиції «тітушки», змішавшись з натовпом, закликали атакувати будинок, щоб потім до акції могли вступити спеціальні підрозділи міліції «Беркут».

17:00

Голова МВС Віталій Захарченко видав наказ своїм підвладним про заборону вживання сили проти учасників демонстрацій. Цю заяву опубліковано в середу ввечері, перед очікуваним наступного дня в Києві міністерським засіданням ОБСЄ.

16:52

Близько 100 молодиків із транспарантами «Посольство – штаб революції» протестують перед посольством Польщі в Києві, вимагаючи припинити виказувати підтримку українській опозиції.

16:49

Колишні президенти України Віктор Ющенко, Леонід Кучма та Леонід Кравчук виказують свою солідарність з протестуючими на Майдані, виражаючи своє крайнє здивування з приводу зривання владою розмов з ЄС і закликають до круглого столу. Зустріч відбулась сьогодні зранку.

 

16:23

Генеральний прокурор України погрожує силовими розправами в будинках, які зайняли демонстранти. «Стосовно зайнятих приміщень вже є постанова суду із нагальною рекомендацією покинути будівлі», - заявив Віктор Пшонка.

 

Пшонка є однією із найбільш довірених осіб Януковича. Важливу роль відіграв в засудженні Юлії Тимошенко. Закидається йому те, що прокурор переслідує опозицію. Неофіційно кажуть, що Янукович – хрещений батько сина Пшонки.

15:36

Юрій Луценко, колишній міністр внутрішніх справи за уряду Юлії Тимошенко, а зараз один з лідерів опозиції, закликав ЄС скерувати в Україну своїх представників, які могли б бути посередниками в розмовах опозиції з владою.

15:07

Прем’єр Азаров застеріг, що подальше блокування будівлі уряду ускладнить роботу міністрів і може загрожувати виплаті пенсій. На що один із користувачів в Інтернеті  іронічно прокоментував: «Вони що, податки до Кабміну в мішках заносять?».

14:19

Прем’єр Азаров збрехав у вівторок у Верховній Раді, стверджуючи, що за брутальну поведінку з демонстрантами свою посаду втратив голова столичної міліції Валерій Коряк, - повідомляє «Українська правда». В середу Коряк дав показання в прокуратурі у зв’язку з подіями на Майдані в суботу зранку і ствердив, що й надалі являється начальником міліції в Києві. «Міністр (закордонних справ – ред.) не прийняв ще рішення стосовно мого прохання про відставку.

13:28

 «Може дійти до «перебудови» українського уряду», - каже Микола Азаров. Азаров хоче «зробити висновки» і надати свої рекомендації Президенту.

13:07

Опозиція може спостерігати вирази солідарності з українцями і в Польщі: у Вроцлаві стадіон підсвітили жовто-блакитними кольорами українського прапора. Також Палац Культури в Варшаві на знак солідарності з маніфестаціями в Україні буде світитися з 17:00 до 24:00 кольорами нашого прапора.

 

 

 

 

 

 

12:53

«Планів силового відбиття КМДА немає», - повідомив київський міський голова.

Будівля уряду міста тепер стала «командним центром революції». Тут протестуючі сплять, їдять, гріються та планують подальші дії.

12:42

Виїзд українських чиновників до Росії дійсно відбувся. Про аналогічну делегацію до Брюсселю нічого невідомо.

12:14

 «Опозиція надалі вимагає відставку уряду і дострокових виборів», - повторив Арсеній Яценюк, один із лідерів протесту.

11:30

Російський прем’р Дмитро Путін сказав під час зустрічі з українськими політиками, що важливим є панування «спокою та стабільності». Також зазначив, що сьогоднішня ситуація в Києві являється «внутрішньою справою» України.

Голова російського МЗС Сергій Лавров ствердив, що взагалі «не розуміє», що хотіло сказати НАТО, вказуючи у вчорашньому зверненні про «надмірне застосування сил» українськими правоохоронними органами.

10:22

В середу в Україну виїжджають польські політики Гжегож Схетина (Grzegorz Schetyna - Голова комітету закордонних справ), Роберт Тискєвіч (Robert Tyszkiewicz - заступник Гжегожа Схетини) та Мирон Сич (Miron Sycz - Голова комітету національних меншин).

10:04

Віце-прем’єр України Юрій Бойко виїхав до Москви. Буде вести розмови зокрема про продаж газу.


09:49

Прем’єр Микола Азаров у черговий раз попередив демонстрантів щодо порушення закону (зокрема блокади та заняття урядових будівель).

- Кожний має бути свідомим того, що Конституція та право і надалі діють. Ніхто не можу їх порушувати, а хто піде наперекір - нестиме відповідальність, - ствердив Азаров під час телевізійного засідання Кабінету Міністрів.

09:38

Одним з основних факторів, які штовхають українців до ЄС, являється страх перед імперіалістичними підступами Росії. Для більшої частини жителів України спогади про СРСР є і досі страхітливими. Перед входом на Майдан поклали червоний «радянський» прапор, і люди витирають об нього взуття.

09:29

Дев’ять осіб названо лідерами безладів на вулицях Києва в неділю (ідеться про сутичку на вул. Банковій біля Адміністрації Президента), суд постановив арештувати їх на 2 місяці. Їм загрожує максимально вісім років тюрми.

09:17

Станом на 9 годину польського часу (10 година за київським часом) в Києві заплановано початок засідання уряду. Місце зустрічі міністрів невідоме. Декілька входів до Кабінету міністрів пікетують опозиціоністи, але вхід до будівлі унеможливлений кордонами міліції.

08:53

Зранку Кличко навідався до «ворожого табору», тобто на демонстрацію прихильників правлячої Партії Регіонів під будинком Парламенту.

8:28

Демонстранти взяли під свій контроль ще одну будівлю в центрі Києва - за даними агенції. Андрій Парубій - один із лідерів протесту, який оголошував дану інформацію зі сцени Майдану, не вказав, яку саме будівлю. Відомо лише, що там зараз перебувають 300 протестуючих і що вона розташована на вул. Олеся Гончара.

08:04

США не можуть спокійно спостерігати, як проходить протистояння між ЄС, Росією та Україною. «Прийшов час для прийняття остаточного рішення на вищому рівні влади та спільної стратегії США-ЄС, що стосуються України та Східної Європи, - апелюють американські експерти з Атлантичної Ради. - Мусимо усвідомити, що те, що зараз відбувається в Україні - це частина більш широкої гри за Східну Європу».

07:36

Правляча Партія Регіонів готується до контратаки. За даними російського агентства «Риа-Новости», голова даної партії та Президент України Віктор Янукович закликав до мобілізації. Він закликав на допомогу для створення нормальних робочих умов для влади, оскільки зараз це неможливо через блокаду опозиції.
  

 - Київ не є столицею для опозиції, але столицею цілої нашої країни, - вказано в заяві.

 06:57

Декілька сотень демонстрантів намагалися повторити понеділкову успішну акцію та заблокувати двері до будинку уряду. Але цього разу не вдалося, адже була присутня велика кількість міліції та внутрішніх військ МВС. Кілька входів залишаються вільними (але вхід охороняється міліцією та здійснюється по перепусткам). В середу уряд має зустрітися на обговорення.  

06:42

Розпивання алкоголю заборонено за ініціативою самих протестуючих. Альтернатива - гарячі чай та кава.

06:31

Занятий демонстрантами будинок КМДА і далі виконує функцію місця для ночівлі та їдальні. При мінусовій температурі ззовні дуже цінною є можливість зайти туди погрітися та випити чаю чи кави.

06:24

Внутрішні війська МВС з Криму були відправлені до Києва. Як повідомляє місцеве керівництво, на їх думку, вони лише виконуватимуть функцію «живого щита». Війська МВС будуть лише створювати кордони, а не заспокоювати натовп.
Командувач військ МВС в Криму Микола Балан на вказав, скільки солдат було направлено до Києва. Але на фотографіях можна побачити, що формування «Барс» відправлено з Криму ще на минулих вихідних.

06:51

У вівторок ввечері голова уряду звернувся до народу із заявою, в якій прокоментував невдалу спробу опозиції відправити у відставку його кабінет: «Слід подякувати депутатам за підтримку, яку вони надали уряду в таку складну хвилину», - написав Азаров. 
Прем’
єр зазначив, що йому відомо про недоліки в роботі уряду, але заявив, що він готовий до діалогу з учасниками протестів та з опозицією. «Але за умови дотримання Конституції та права», - підкреслив. Інформацію про дві делегації, які мають виїхати з візитами до Росії та ЄС, Азаров підтвердив, пояснюючи це тим, що уряд докладає зусиль для запевнення «мирної, нормальної» ситуації в країні. 

Візити не підтвердила Європейська Комісія.

 


Оригінал: Wicepremier Ukrainy poleciał do Moskwy na rozmowy ws. gazu

Схожі публікації (24):Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014