СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Короткий огляд подій 3 грудня

04.12.2013 7:51:00
Автор: Юлія Галамай 

 «Українські делегації від уряду поїдуть сьогодні на розмови до Брюсселя та Москви для запевнення підписання угоди про  асоціацію з ЄС на вигідних для України умовах», - поінформував у вівторок прем’єр-міністр України Микола Азаров. Проте Європейська Комісія не підтвердила даного візиту. У вівторок український парламент відхилив клопотання опозиції про відставку уряду Азарова. У відповідь опозиція оголосила початок блокади Адміністрації Президента Януковича, вимагаючи дострокових виборів Президента та парламенту. На Майдані ще одну ніч протестували прихильники нинішньої влади. 

Відмовили

Український парламент відмовив у вівторок у заяві опозиції про відставку уряду Миколи Азарова. У відповідь опозиція розпочала блокаду Адміністрації Президента Віктора Януковича, вимагаючи оголошення дострокових виборів президента та парламенту.

Януковича немає в Україні, оскільки він у вівторок виїхав на кількаденний візит в Китай. У Києві та інших містах тривають демонстрації проти влади, яка не підписала в листопаді угоду про асоціацію України з ЄС.

Міністри закордонних справ країн НАТО прийняли декларацію про ситуацію в Україні, засуджуючи застосування сили проти проєвропейських протестуючих і закликали до діалогу. Державний секретар США Джон Керрі звернувся до уряду у Києві з проханням «послухати народ».

«Ми уважно стежимо за ситуацією в Україні. Засуджуємо надмірне застосування сили проти мирних демонстрантів в Україні. Закликаємо всі сторони стримуватися від провокацій та насильства», - говориться в спільній заяві глав МЗС. Альянс також звернувся до влади України з проханням «дотримуватися в повному обсязі своїх міжнародних зобов’язань поважати свободу слова та свободу мирних зібрань», оскільки країна в даний час є головою Організації безпеки і співпраці в Європі.

 

ОБСЄ

Голова польського МЗС Радослав Сікорський повідомив, що в четвер в Києві візьме участь в засіданні ради міністрів закордонних справ ОБСЄ. «Це буде можливістю провести діалог як з урядом, так і з опозицією в Україні», - додав Сікорський.

Нагадаємо, що 5 і 6 грудня заплановано засідання міністрів ОБСЄ в Києві.

 

В Україні вже майже 2 тижні тривають протести невдоволених через відмову владою підписати угоди про асоціацію з ЄС. В суботу і неділю міліція вжила проти демонстрантів силу, за що опозиція звинувачує діючий уряд. У світлі цих подій було направлено пропозицію про відставку уряду.Оригінал: Demonstranci twierdzą, że zajęli kolejny budynek w centrum Kijowa
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014