СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Підозріло багато українських літаків у Ларнаці - всі хочуть зняти гроші

19.03.2013 12:40:00
Автор: valeriy.drotenko 

Анти-капіталістичні графіті свідчать про ступінь відчаю кіпріотів.


Примусове вилучення кіпрських вкладень може не відбутися. Керівник центробанку попереджає про втечу капіталів.
Канали зв'язку перегріто, на Кіпрі вирують дебати щодо ухваленя нового закону про примусове вилучення частки вкладень; передбачається, що дрібних заощаджувачів він не торкнеться. Закон ще не прийнято, і згідно з останніми повідомленнями з Нікозії, кіпрський парламент не прийме його. Шеф кіпрського центробанку Деметріадес висловлює побоювання, що наступного ж банківського дня з країни може бути вилучено до 10% пасивів.


Тим часом, кіпрські газети розмістили світлини, де аеропорт Ларнаки переповнено приватними літаками з російськими та українськими бортовими номерами. Російські та українські інвестори мають намір зняти усі свої кошти якомога швидше.

Кіпрська економіка реагує депресією. "Ми почуваємося ніби під час війни", - каже Андреу Філокіпрос, президент Лімасольської торгівельно-промислової палати. "Ніби повернувся 1974р., коли відбувалася турецька агресія, з тією різницею, що проти нас націлено не автомати з кулеметами, а фінансові інструменти. Цього разу наш народ знищують фінансово", - продовжує Президент ТПП, котра представляє значну частку кіпрської економіки.
Андреу скаржиться на, з його погляду, брак солідарності європейців з кіпріотами. "Ми почуваємося зрадженими нашими ж союзникам. Так, у нас корумповані банкіри та політики. Однак, жертвами цієї війни виявляємося ми ж, звичайні кіпріоти. Бажаючи дошкулити п'ятьом чи шістьом російським олігархам, Меркель і Шойбле попутно завдають шкоди багатьом безвинним людям".

Як і чимало інших підприємців, Андреу побоюється, що умови, висунуті Брюсселем, зруйнують кіпрську економіку. Упродовж останніх 20 років, зростання на острові підживлювалося за рахунок офшорних банків, буму нерухомості та припливу російських капіталів. І сьогодні все це скінчилося. У майбутньому розраховувати на зарубіжні інвестиції не доводиться. "Упродовж останніх 48 годин нашу фінансову індустрію було зруйновано. Я не знаю, що лишиться від нашого банківського сектору" - каже Андреу.

Ефект торкнеться усієї економіки. Компанії й без того почали стикатися з неабиякими труднощами у отриманні фінансування. "Більшість фірм у цій країні просто щезне", пророкує Андреу. 


Оригінал: Verdächtig viele Russen-Jets in Larnaka: Zypern-Abgabe droht zu scheitern
Рубрика(и): Банки

Reuters (United States, English) OTP планує інвестувати в Росію, оптимізм стосовно України
Після успішного року, коли прибуток збільшився на половину, 4... 08.03.2013 10:22:42
Österreich (Austria, German) Ерсте Банк скорочує персонал
Австрійський "Ерсте Банк" повинен лише у 2013р. скоротити вид... 08.03.2013 12:06:31
Prague Post (Czech Republic, English) Як це було - 16 років українській гривні
Як це не дивно чути, однак українська грошова реформа і введе... 25.07.2012 1:00:00
Reuters (United States, English) Профіль: Сергій Арбузов
На Reuters уперше з'явилася опублікована ознайомлювальна карт... 28.05.2012 12:54:46Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014