Підозріло багато українських літаків у Ларнаці - всі хочуть зняти гроші
19.03.2013 12:40:00
Автор: valeriy.drotenko
Примусове вилучення кіпрських вкладень може не відбутися. Керівник центробанку попереджає про втечу капіталів. Канали зв'язку перегріто, на Кіпрі вирують дебати щодо ухваленя нового закону про примусове вилучення частки вкладень; передбачається, що дрібних заощаджувачів він не торкнеться. Закон ще не прийнято, і згідно з останніми повідомленнями з Нікозії, кіпрський парламент не прийме його. Шеф кіпрського центробанку Деметріадес висловлює побоювання, що наступного ж банківського дня з країни може бути вилучено до 10% пасивів.
Тим часом, кіпрські газети розмістили світлини, де аеропорт Ларнаки переповнено приватними літаками з російськими та українськими бортовими номерами. Російські та українські інвестори мають намір зняти усі свої кошти якомога швидше.
Кіпрська економіка реагує депресією. "Ми почуваємося ніби під час війни", - каже Андреу Філокіпрос, президент Лімасольської торгівельно-промислової палати. "Ніби повернувся 1974р., коли відбувалася турецька агресія, з тією різницею, що проти нас націлено не автомати з кулеметами, а фінансові інструменти. Цього разу наш народ знищують фінансово", - продовжує Президент ТПП, котра представляє значну частку кіпрської економіки. Андреу скаржиться на, з його погляду, брак солідарності європейців з кіпріотами. "Ми почуваємося зрадженими нашими ж союзникам. Так, у нас корумповані банкіри та політики. Однак, жертвами цієї війни виявляємося ми ж, звичайні кіпріоти. Бажаючи дошкулити п'ятьом чи шістьом російським олігархам, Меркель і Шойбле попутно завдають шкоди багатьом безвинним людям".
Як і чимало інших підприємців, Андреу побоюється, що умови, висунуті Брюсселем, зруйнують кіпрську економіку. Упродовж останніх 20 років, зростання на острові підживлювалося за рахунок офшорних банків, буму нерухомості та припливу російських капіталів. І сьогодні все це скінчилося. У майбутньому розраховувати на зарубіжні інвестиції не доводиться. "Упродовж останніх 48 годин нашу фінансову індустрію було зруйновано. Я не знаю, що лишиться від нашого банківського сектору" - каже Андреу.
Ефект торкнеться усієї економіки. Компанії й без того почали стикатися з неабиякими труднощами у отриманні фінансування. "Більшість фірм у цій країні просто щезне", пророкує Андреу.
|
|