СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Тимошенко до влади: «Не вбивайте моєї мами»

21.01.2013 14:44:00
Автор: julia.halamay 

- Не вбивайте моєї мами, - з такою драматичною заявою звернулася до української влади дочка Юлії Тимошенко, Євгенія, після того, як минулого тижня прокуратура поінформувала, що колишня прем’єр-міністр підозрюється у дорученні вбивства.

Євгенія Тимошенко оголосила, що головну відповідальність за життя її матері, що знаходиться у в'язниці, несуть президент Віктор Янукович, а також генеральний прокурор Віктор Пшонка і його заступник Ренат Кузьмін.

 «Не прошу вас, аби були чесні, я не прошу вас про милосердя(...). Я не закликаю до вашої чесності, бо я знаю, що це марно. Я навіть не наполягаю, щоб остерігали права і закони, бо вони в нашій країні не діють. Я прошу вас всіх тільки про одне: не вбивайте моєї мами!» - ми читаємо в листі, опублікованому на Інтернет сторінці опозиційної партії «Батьківщина».

Перед будівлею адміністрації Януковича в Києві близько 100 представників молодіжних організацій опозиційних партій домагалися звільнення осудженої на сім років в'язниці Тимошенко. Три особи прикувалися ланцюгами до металевої загорожі біля будівлі голови держави.

В п’ятницю прокуратура офіційно поінформувала Тимошенко, що її підозрюють в організації вбивства в 1996 році парламентаря та бізнесмена Євгена Щербаня. На думку прокуратури Тимошенко доручила виконати вбивство разом з колишнім прем’єром Павлом Лазаренком.

Мотивом вбивства мав бути конфлікт в інтересах між фірмою Тимошенко та Лазаренком «Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ)» та Щербанем. Прокурор Пшонка поінформував, що Тимошенко і Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня 2,8 млн. доларів.

Тимошенко потрапила до в'язниці в 2011 році, осуджена за зловживання при підписані газових угод з Росією в 2009 році. Лазаренко, прем'єр України в 1996-1997 роках, недавно був звільнений з американської в'язниці, де відсиджував дев'ятирічний вирок за вимагання і корупцію. Тепер він у руках імміграційних властей, які вирішать, чи може він залишитися в США.

Щербань був застрелений в 1996 році на аеродромі в Донецьку. Парламентарій повинен був обмежувати впливи торгуючої між іншим газом корпорації JSEU в донецькому вугільному басейні.

 


Оригінал: Tymoszenko do władz: Nie zabijajcie mi mamy
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014