СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Колишній шеф австрійської «Вільної Партії» Штрахе не отримував від українських олігархів жодних мільйонів

25.11.2021 17:30:41
Автор: Валерій Дротенко 

 

Нині австрійська генпрокуратура відкрила справу проти адвоката Штрахе – Йоганна Пауера.

Автори: Кід Мьохель, Домінік Шрайбер

Висунуті звинувачення досить серйозні. Колишній шеф «Вільної Партії Австрії» (FPÖ, далі - ВПА), Гайнц-Крістіан Штрахе (на фото) повинен був у 2013р., разом з колишнім депутатом Національної ради Томасом Шелленбахером, а також обмудсменом від FPÖ Петером Фіхтенбауером, отримати, щонайменше, 2 мільйона євро готівкою, котрі троє (неназваних) українських олігархи висловили бажання дати у вигляді пожертви на потреби партії. Однак, схоже, що Штрахе і компанія використали ті гроші «на власні потреби». Усьому тріо було оголошено підозру в незаконному присвоєнні коштів.

У якості доказу того, що передача тих коштів таки відбулася, слугують фотознімки, зроблені одним з колишніх охоронців Штрахе, на яких видно набиті грішми спортивні сумки у багажнику легкового автомобіля. У обмін на цю «пожертву», Шелленбахер мав зайти за мандатом ВПА до Національної Ради. Штрахе з таким не погоджувався – на його думку, Шелленбахер бав підсилити економічний блок ВПА у якості «успішного підприємця».

Ув’язнення для депутата

Тепер же генпрокуратура відкрила провадження проти адвоката Штрахе – Йоганна Пауера. «Згідно з перед’явленими результатами слідства, неможливо встановити, що Томасові Шелленбахерові у дійсності були передані гроші (готівкою) від українських громадян для подальшої пожертви ВПА», - стверджується у відповідному акті. «Так само, відсутні докази того, що Шелленбахер передавав частини тих грошей Штрахе чи Фіхтенбауерові».

Нагадуємо також, що «успішного підприємця» Шелленбахера у рамках іншого процесу було засуджено у березні 2021р. до двох років і дев’яти місяців ув’язнення за звинуваченнями у важкому шахрайстві та обмані вкладників/пайщиків у ході справі з банкрутства.

Від нашої редакції

Надзвичайно цікава, на нашу думку, новина. По-перше, вона кидає тінь на австрійський політичний істеблішмент, демонструючи не зовсім, м’яко кажучи, кришталеву доброчесність партійної верхівки у Австрії  - країні, котру, здавалося б, оминув тяжкий досвід приналежності до соціалістичного блоку, та котру відносять до благополучного західноєвропейського Центру, що характеризується також високою правничою культурою та законослухняністю і низькою терпимістю до корупції.

По-друге, за лаштунками лишаються ті троє загадкових українських олігархів. Лишається тільки гадати, хто ж ці особи, і чого вони добивалися цією «пожертвою». Вірогідно, забезпечували собі «запасне летовище» на випадок жорсткого варіанту «вирішення» прийдешньої української кризи. До речі, один з вищеназваних фігурантів, - Фіхтенбауер, - з липня 2013р. обійняв посаду федерального омбудсмена, до переліку компетенцій якого, серед іншого, входили питання поліції, міграції та отримання притулку.

 

 


Оригінал: Ex-FP-Chef Strache & Co. kassierten von Ukrainern keine Millionenbeträge
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014